Wrocław/Instytut Grotowskiego: Teatr fizyczny – warsztaty z Vivien Wood

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Teatr fizyczny – warsztaty z Vivien Wood

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska dla Ciało/Umysł 2018, Hygin Delimat

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza w dniach 5–9 kwietnia na warsztaty prowadzone przez Vivien Wood. Zajęcia skupią się na podstawowych elementach pracy aktora/tancerza, jak: współpraca, precyzja, obecność, dynamika ruchu, reakcja i odruchy. Uczestnicy będą zaproszeni do wykonania autorskich zadań w oparciu o improwizację ruchową i tekstową. W centrum zainteresowania znajdzie się komunikacja ciała przez ruch.

Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

 

Termin: 5–9 kwietnia 2019 (piątek–wtorek), w godz. 10.00-14.00

Koszt: 400 PLN

Zgłoszenia:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesyłać do 24 marca 2019 roku do Magdaleny Mądrej na adres: magda@grotowski-institute.art.pl. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.


Miejsce:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli

Więcej informacji: tutaj

Vivien Wood przez osiem lat kształciła się w szkole Royal Ballet w Londynie, studiowała taniec klasyczny i współczesny. Tańczyła balet klasyczny, a następnie zajęła się pracą teatralną i tańcem współczesnym. Występowała na całym świecie z nowatorskimi artystami, takimi jak: Michael Clark, Mark Baldwin, Simone Benmussa (Théâtre du Rond Point), Rui Horta, Wendy Houstoun i, przez wiele lat, Lloyd Newson (DV8). Jest pedagożką i mentorką, znaną i szanowaną w Wielkiej Brytanii i na świecie. Jej debiut reżyserski, spektakl Exile (2013), znalazł się finale konkursu czasopisma „Culture Awards” w kategorii „spektakl roku”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 10.00-14.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close