Wrocław/Instytut Grotowskiego: „Tkające ciało” – wystawa zdjęć Tetsui Saito Tenku Yoran

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: „Tkające ciało” – wystawa zdjęć Tetsui Saito Tenku Yoran

Fot. Marek Degórski

Wersja do druku

Udostępnij

Tetsuya Saito: „Ciało to kostium, jak powiedział Daisuke Yoshimoto. Cztery lata temu, kiedy go po raz pierwszy spotkałem, miał sześćdziesiąt sześć lat. Nigdy dotąd nie widziałem tak pięknego ciała. Życie i śmierć splatały się w każdym włóknie jego mięśni. Nosi strój będący równocześnie konstrukcją i dekonstrukcją, a całe jego życie to butō.”

 

Na wystawie zgromadzono fotografie wykonane w latach 2007–2011 w Kawasaki i Tokio, w Japonii, oraz w Lublinie, Warszawie i we Wrocławiu.

 

Tetsuya Saito urodził się w 1974 roku w Sapporo. W 2000 roku ukończył Uniwersytet w Wasedzie. Fotograf, autor wystawy [De]konstrukcja. Od spotkania z Daisuke Yoshimoto w 2008 roku dokumentuje „cud ciała”. W 2012 roku ukazał się jego album Tenku Yoran (Tkające ciało).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, 50–101 Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close