Wrocław/Instytut Grotowskiego: Warsztat Jakuba Gontarskiego „STRUNA CIAŁA®”

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Warsztat Jakuba Gontarskiego „STRUNA CIAŁA®”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Grotowskiego zaprasza na warsztat STRUNA CIAŁA®, który poprowadzi Jakub Gontarski. Metoda obejmuje: sztuki walki, komunikację, asymilację, możliwości, ekspresję. Warsztaty skierowane dla tancerzy, aktorów i performerów i także dla osób zaciekawionych ruchem oraz intensywnymi działaniami fizycznymi.

Cena: 210 zł. W cenie warsztatu: w dniach 23 i 24 stycznia obiad wegetariański (zupa + drugie danie), owoce, przekąski, woda, kawa, herbata.

Zgłoszenia i zapisy: j.w.gontarski@gmail.com

Prowadzący o warsztatach:

Rytuał, sztuki walki i taniec są częścią ludzkiego życia i historii od zarania dziejów. Proces obserwacji, adaptacji, komunikacji ze sobą, ludźmi z przyrodą i otaczającymi nas zjawiskami od zawsze wpływał na naszą anatomię, funkcje psychofizyczne, nieświadomą oraz świadomą część nas. Nieprzewidywalne procesy natury oraz relacji międzyludzkich stopniowo zaczęły determinować w nas formy zachowań mające na celu obronę, oraz interakcję w procesie symbiozy i korelacji. Każde spotkanie zaczniemy od przygotowania ciała oraz rozgrzewki w kierunku pracy fizycznej. Uczestnicy zostaną zapoznani z głównym rdzeniem i założeniami programu, który będzie rozkładać się w przyszłości na dalsze etapy pracy. Podczas warsztatów istnieje możliwość ustalenia indywidualnych przyszłych konsultacji z profesjonalnym fizjoterapeutą w zakresie dysfunkcji oraz kompleksowego spojrzenia na anatomię systemu mięśniowo-powięziowego i narządów ruchu.

Struna Ciała to:
– spotkania poświęcone pogłębianiu praktyki nad istotą, naturą formy oraz techniki
– mobilność i statyka
– stan równowagi, balans, stan nierównowagi
– siła i delikatność
– zaufanie i brak zaufania
– granice i ich przekraczanie
– potencjał energetyczny
– potencjał ekspresyjny
– uwalnianie głosu
– zmęczenie i relaks

Wymagany mocny treningowy strój – długie spodnie oraz bluza z długim rękawem.

Godziny warsztatów:
22.01 – 16:30 – 21.00
23.01 – blok I 10:00 – 14:00
przerwa na obiad, odpoczynek– 14:00 – 16:30
blok II 16.30 – 20:30
24.01 – blok I 10:00 – 14:00
przerwa na obiad, odpoczynek– 14:00 – 16:30
blok II 16.30 – 20:30

Jakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Kilkanaście lat praktykował sztuki walki: japońskie judo i brazylijską capoeirę (w Brazylii i wielu krajach Europy). Gra na instrumentach afrobrazylijskich. Interesuje się sztukami walk, sportem, motoryką i mechaniką ciała. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo. Prowadził zajęcia ruchowe w przedszkolu „Ente” (Centrum Współpracy Europejskiej). Współpracował z Fundacją „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego prowadząc liczne warsztaty, choreografie i spektakle z młodzieżą międzynarodową. Prowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą ze środowisk wykluczonych we Wrocławiu m.in. w ramach programu „Myśl w Ruchu”, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Jest współorganizatorem Wrocławskiego Festiwalu CYRKULACJE. Współtworzył spektakle Animan-I am that i Dom Wariatów. Współpracuje z Instytutem Grotowskiego jako lider Studia Dwóch Ścieżek działającego w ramach programu badawczego BodyConstitution. Jest autorem tomiku wierszy Śmierć i Odrodzenie oraz prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum”.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:30

Wrocław: Ośrodek na Grobli (Instytut Grotowskiego), ul. Na Grobili 30/32; pt: 16.30-21.00; sob i nd: 10.00-14.00 i 16.30-20.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close