Wrocław/Instytut Grotowskiego: Warsztaty „Biomechanika teatralna Meyerholda”- prowadzenie Giennadij Bogdanow i Aleksiej Lewiński

Zdjęcie: Wrocław/Instytut Grotowskiego: Warsztaty „Biomechanika teatralna Meyerholda”- prowadzenie Giennadij Bogdanow i Aleksiej Lewiński

Projekt plakatu: Anna Bodzak.

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza na warsztaty Biomechanika teatralna Meyerholda, które poprowadzą Aleksiej Lewiński i Giennadij Bogdanow.

pierwszych dziesięcioleciach XX wieku. Jej bazą jest synteza tradycji teatru europejskiego i teatrów Wschodu. Jest to psychofizyczny trening przeznaczony dla aktorów, skupiony na nauczaniu najbardziej fundamentalnych zasad rzemiosła aktorskiego. Biomechanika pomaga aktorowi w odczuwaniu i rozumieniu swojej scenicznej obecności – w czasie i przestrzeni, uczy koordynacji, równowagi i ścisłej realizacji zadań i idei proponowanych przez reż ysera. Jednocześnie podnosi samoświadomość aktora, rozwija kreatywność i dostarcza narzędzi do samodzielnego komponowania działań ruchowych.

Giennadij Bogdanow i Aleksiej Lewiński to dwaj najwyżej cenieni w świecie mistrzowie techniki, będący w prostej linii kontynuatorami oryginalnego nauczania sztuki aktorskiej wypracowanego przez Meyerholda i jego aktorów. Już w latach trzydziestych zajęcia z biomechaniki odbywały się według schematu: najpierw wstępny trening obmyślony indywidualnie przez nauczyciela zgodnie z ogólnymi zasadami biomechaniki, następnie nauka klasycznych etiud ruchowych skomponowanych przez Meyerholda i stanowiących rdzeń techniki. Obecność obu mistrzów daje unikalną możliwość doświadczenia, jak indywidualność nauczyciela wpływa na charakter prowadzonego treningu.

Warsztaty przeznaczone są dla aktorów, tancerzy, reżyserów, a także osób zainteresowanych rozwinięciem świadomości ciała. Zajęcia oparte są na intensywnym treningu fizycznym.

Warsztaty towarzyszą międzynarodowej konferencji Praktyki teatralne Wsiewołoda Meyerholda, która odbędzie się w dniach 3–5 października w Instytucie Grotowskiego.


Więcej:
Warsztaty prowadzone przez Aleksieja Lewińskiego
Warsztaty prowadzone przez Giennadija Bogdanowa

 

28 września – 2 października {sobota–środa} 15:00–20:00
Warsztaty prowadzone przez Aleksieja Lewińskiego

29 września – 3 października {niedziela–czwartek} 9:00–14:00
Warsztaty prowadzone przez Giennadija Bogdanowa

Warsztaty w językach rosyjskim, polskim i angielskim

Koszt
• 600/320* PLN – udział w jednym warsztacie
• 1.000/600* PLN – udział w dwóch warsztatach
* dla uczestników z Europy Środkowej i Wschodniej
Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia.

Kontakt i zapisy
Kartę zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Opłatę należy uiścić do 5 września 2013 na konto 05 1020 5226 0000 6902 0416 7540, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27, 50-101 Wrocław z dopiskiem: „Biomechanika – Aleksiej Lewiński”, „Biomechanika – Giennadij Bogdanow” lub „Biomechanika – dwa warsztaty”.

Warsztaty odbędą się w PWST we Wrocławiu.


Udział w warsztatach jest jednoznaczny ze zgodą na udział w otwartym dla publiczności pokazie pracy:
• 3 października {czwartek} 19:00
Spotkanie z Aleksiejem Lewińskim i pokaz pracy uczestników warsztatów
• 4 października {piątek} 19:00
Spotkanie z Giennadijem Bogdanowem i pokaz pracy uczestników warsztatów

ARCHIWUM PREZENTACJI

WROCŁAW: PWST im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, ul. Braniborska 59

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close