Wrocław/Instytut im. Jerzego Grotowskiego/Cykl Monosytuacje: Studio Matejka „Awkward Happiness Or Everything I Don’t Remember About Meeting You”

Zdjęcie: Wrocław/Instytut im. Jerzego Grotowskiego/Cykl Monosytuacje: Studio Matejka „Awkward Happiness Or Everything I Don’t Remember About Meeting You”

Fot. Karol Jarek

Wersja do druku

Udostępnij

Zalążkiem projektu były badania Studia Matejka nad ludzkim ciałem we współczesnej praktyce performansu. Podczas 18-miesięcznych badań w Instytucie Grotowskiego członkowie Studia prowadzili poszukiwania w zakresie treningu i ćwiczeń fizycznych, opierając się na obrazach, które ich zainspirowały. Dwie pary wyruszają w niełatwą życiową podróż w poszukiwaniu szczęścia. Jesteśmy świadkami konfrontacji, w których ścierają się cztery punkty widzenia na to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć. Spektakl jest refleksją na temat daremności poszukiwań szczęścia inspirowaną książkami Nieznośna lekkość bytu Milana Kundery i L’Euphorie perpétuelle (Wieczna euforia) Pascala Brucknera.

 

Studio Matejka to laboratorium teatru fizycznego kierowane przez Mateja Matejkę, dwukrotnego laureata nagrody Total Theatre na festiwalu w Edynburgu za spektakle Sclavi zespołu Farma w jeskyni oraz Cesarskie cięcie Teatru ZAR. Międzynarodowa grupa aktorów bada różne techniki ekspresji ciała. Artyści skupiają się przede wszystkim nad technikami treningowymi, funkcjonując między ekspresją indywidualną a rezonansem grupowym. Aktorzy w swych spektaklach starają „wypowiedzieć się” fizycznie, wykorzystując różne myśli i obrazy. Za cel nie stawiają sobie odcięcia się od istniejących praktyk performatywnych czy systemów treningowych. Traktują oni istniejące metody jedynie jako punkt wyjścia do własnych poszukiwań. Studio Matejka współpracuje z wybitnymi specjalistami z zakresu treningów fizycznych oraz wokalnych. Przy pracy nad spektaklem Awkward Happiness konsultacji muzycznej udzielała Ditte Berkeley z Teatru ZAR.

 

Premiera spektaklu Awkward Happiness Or Everything I Don’t Remember About Meeting You odbędzie się w czwartek (14 lutego) o godz. 19.00 w Studiu Na Grobli (ul. Na Grobli 30/32). Kolejne pokazy zaprezentowane zostaną 15 i 16 lutego (piątek i sobota). Miejsca można rezerwować telefonicznie lub mailowo: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320; bilety do nabycia za pośrednictwem sieci Biletin oraz – w miarę dostępności – godzinę przed spektaklem. Więcej informacji na www.grotowski-institute.art.pl.

Autorzy: Matej Matejka, Guillaumarc Froidevaux, Zuzana Kakalikova, Daniel Han, Magdalena Koza
Kierownik projektu: Matej Matejka
Reżyseria: Matej Matejka
Aktorzy: Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han, Zuzana Kakalikova, Magdalena Koza
Muzyka: Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han, Zuzana Kakalikova
Kierownictwo muzyczne i wokalne: Ditte Berkeley
Współpraca nad partyturą ruchową: Vivien Wood
Kostiumy: Agnieszka Katyńska
Światło: Marcin Wójcik

Spektakl powstał w koprodukcji z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego i Compagnie T-d’U (Szwajcaria).
Zadanie zostało zorganizowana dzięki pomocy finansowej Instytutu Słowackiego w Warszawie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Studio na Grobli, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close