Spektakle

Wrocław/IX Avant Art Festival – edycja „Japonia”: Aya Irizuki „Thread Clay/東京版”

Zdjęcie: Wrocław/IX Avant Art Festival – edycja „Japonia”: Aya Irizuki „Thread Clay/東京版”

Fot. Ronald Spratte.

Wersja do druku

Udostępnij

IX edycja Avant Art Festival we Wrocławiu zadedykowana jest Japonii. W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na pokaz spektaklu Thread Clay w wykonaniu japońskiej tancerki Aya Irizuki. Artystka znaan jest  znanej z filmów Dorris Dörrie – Hanami – kwiat wiśni i Fukushima moja miłość (2016). Thread Clay to spektakl, w którym zwierzę z głębin morza prowadzi widzów w podróż od ciemnego dna do jasności zrozumienia istoty rzeczy.

Aya Fisher Irizuki – tancerka, aktorka, artystka wizualna. Studiowała taniec klasyczny i współczesny, ukończyła także Tokyo National University For Fine Arts and Music oraz Theatre de l’Ange Fou – International School of Corporeal Mime. W 2001 roku trafiła do studio tańca butoh – Asbestoskan, założonego przez Tatsumiego Hijikatę, gdzie kształciła się pod okiem Akiko Motofuji. Współpracowała między innymi z zespołem Harupin buto-ha, prowadzonym przez Koichiego Tamano, a także z japońskim fotografem Eiko Hosoe. Wystąpiła w dwóch filmach niemieckiej reżyserki Dorris Dörrie – Hanami – kwiat wiśni (2007) i Fukushima moja miłość (2016), który zajął drugie miejsce w plebiscycie publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym (2016) festiwalu w Berlinie.

Bilety: 20/25 zł (bilet łączony)

Strona Festiwalu: http://avantart.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close