Wrocław/IX Avant Art Festival – edycja „Japonia”: Ken Mai „Xesdercas” oraz warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/IX Avant Art Festival – edycja „Japonia”: Ken Mai „Xesdercas” oraz warsztaty

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

IX edycja Avant Art Festival we Wrocławiu zadedykowana jest Japonii. W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na pokaz spektaklu Xesdercas, która koncentruje się na poszerzaniu pola ludzkiej świadomości, idei, wzorców i przyzwyczajeń – stanowiąc jednocześnie przedmiot ekspresji na temat życia, śmierci, tożsamości, seksualności, świeckości i świętości. Spektakl podejmuje również refleksję na temat życia, śmierci, tożsamości, seksualności, świeckości i świętości.

 

Ken Mai to wyjątkowa postać  tańca butoh, uczeń twórców tego gatunku, Kazuo Ohno i Tatsumi Hijakaty, wykorzystujący doświadczenia niemieckiego teatru ekspresjonistycznego. W jego warsztacie dają się wyczuć inspiracje sztukami walki, zen i sutrami jogi. Poprzez sztukę, eksplorującą ciszę oraz synestezję ruchu i dźwięku, zmierza ku wydobyciu nowych terytoriów ekspresji, energii, percepcji.

WSTĘP WOLNY.

Strona Festiwalu: http://avantart.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:50

Wrocław: Bar BarBara, ul. Świdnicka 8c. Wstęp wolny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close