Wrocław/Kino Teatralne „Ciało tańczące”: Teatr Tańca Arka „Tańce, których nikt nazwać nie chciał: NO*20” – zapis spektaklu

Zdjęcie: Wrocław/Kino Teatralne „Ciało tańczące”: Teatr Tańca Arka „Tańce, których nikt nazwać nie chciał: NO*20” – zapis spektaklu

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Cykl Tańce, których nikt nazwać nie chciał jest wynikiem przemyśleń i badań Teatru Tańca Arka na gruncie teatru ruchu i jego źródła. Na przełomie 2005 i 2006 roku powstało w ramach cyklu sześć przedstawień, których nie poprzedzały opisy i programy wyjaśniające ich treść. Na pokaz zapisu spektaklu zaprasza Instytut Grotowskiego.

Jerzy Sosnowski, Wielościan: „Pytanie brzmi: czy nie dałoby się przezwyciężyć ogłupiających pseudoznaczeń świata? Zedrzeć z niego znakowość, stanąć oko w oko z rzeczywistością zdezinterpretowną? Tę możliwość ma stworzyć nasz spektakl. Zgromadzimy przedmioty i teksty odarte ze swoich pierwotnych funkcji, uzyskamy dzikie zbitki zdań z rozmaitych sztuk, gesty niewytłumaczalne, choć jeszcze wczoraj coś znaczące. Stworzy to wszystko konglomerat rozbitych znaków, w których może powstanie, obok bezsensownych asocjacji, konstrukcja będąca znaczeniem w najgłębszym sensie tego słowa (co nie oznacza, że dałoby się ono sformułować za pomocą tradycyjnego języka – raczej nie, skoro wymaga zobaczenia najpierw świata w całej jego totalności). Jeśliby nawet ta próba miała skończyć się niepowodzeniem, będzie jednak udana, gdyż pozostanie po niej wiara, że gdzieś istnieje to znaczenie, do którego nie udało się nam dotrzeć.”.

Reżyseria, choreografia Jacek Gębura; występują Jacek Gębura, Maćko Prusak i Piotr Stawiński, 29’

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close