Wrocław/Kino Teatralne IG: „Urban Ballet” – film w reż. Brigitte Kramer i Jörga Jeshela

Zdjęcie: Wrocław/Kino Teatralne IG: „Urban Ballet” – film w reż. Brigitte Kramer i Jörga Jeshela

Kino IG

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Kina Teatralnego Instytu Grotowskiego 26 kwietnia projekcja Urban Ballet – filmu dokumentalnegow reżyserii Brigitte Kramer i Jörga Jeshela, podsumowującego 20. edycję festiwalu Taniec w Sierpniu ((Tanz im August), który odbywa się w Berlinie i poświęcony jest tańcowi współczesnemu. Na scenach, zarówno tych teatralnych, jak i stworzonych w miejskiej przestrzeni, prezentowane są radykalne choreograficzne eksperymenty. W niezwykłych miejskich sceneriach możemy oglądać tancerzy baletu klasycznego, hip-hopu, tańca współczesnego czy też urban dance. Oglądamy krótkie sceny, występy solowe, układy grupowe; różnorodne gatunki przeplatają się z emocjami i wyrazami ekspresji, których filmowy zapis nie komentuje.

Wstęp wolny.

Niemcy 2008/52’/reżyseria Jörg Jeshel i Brigitte Kramer/występują Akram Khan Company, Meg Stuart, Dave St-Pierre, Semperoper Ballett, Olivier Dubois/producent nachtaktivfilm

Brigitte Kramer (ur. 1954 w Konstancji) studiowała w Marburgu/Lahn nauki polityczne, germanistykę i teorię muzyki. Pracowała jako dramaturg w teatrze Schauspielhaus we Frankfurcie nad Menem i redaktorka w telewizji ZDF (do 1995). W latach 1995–1997 była odpowiedzialna za przygotowanie i produkcję filmów podczas festiwalu Documenta X. Od 1997 roku jest niezależną autorką filmów dokumentalnych i fabularnych. Współpracowała z takimi artystami jak: Luc Bondy, Hans Neuenfels, Michael Klier, Gabor Altorjay, Oliver Hirschbiegel i Charles Burnett.

Jörg Jeshel (ur. 1943 w Berlinie) z wykształcenia jest operatorem filmowym. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Optyki i Fotografii (SFOF) w Berlinie. Jest realizatorem filmów fabularnych, telewizyjnych, seriali, dokumentów i klipów muzycznych. Pracował między innymi z Kasparem Heidelbachem, Mischką Popp, Doris Dörrie i Sashą Waltz. W 1992 roku otrzymał Niemiecką Nagrodę Operatorów Filmowych za film Wer hat Angst vor Rot, Gelb, Blau (Kto się boi czerwieni, żółci i błękitu) oraz dwukrotnie nagrodę Grimme – w 2000 roku za film Kopfleuchten (Latarki czołowe) i w 2003 za Schwarzwaldhaus 1902.
Kramer i Jeshel nakręcili wspólnie wiele filmów, prowadzą razem firmę produkcyjną nachtaktivfilm.

Współpraca: Dom Norymberski w Krakowie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

WROCŁAW: Sala Kinowa Instytutu Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close