Wrocław/Kino w Przejściu (Instytut Grotowskiego): „Pina Bausch”

Zdjęcie: Wrocław/Kino w Przejściu (Instytut Grotowskiego): „Pina Bausch”

Fot. Odette Scott.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu „Kino w Przejściu” będzie można zobaczyć fragmenty przedstawień Piny Bausch: Café Müller (1987), Frühlingsopfer/Święto wiosny (2010), Orfeusz i Eurydyka (2008), Kontakthof mit Damen und Herren ‘ab 65’ (2002), Tanztaüme/Tańczące marzenia (2010), Blaubart. Beim Anhören einer Tonbandaufnahme von Béla Bartóks Oper Herzog „Blaubarts Burg”/Sinobrody – słuchając muzyki z opery „Zamek księcia Sinobrodego” Béli Bartóka (1987).

 

Pina Bausch (1940–2009) – niemiecka tancerka oraz choreografka. Studiowała taniec od piętnastego roku życia, najpierw w Niemczech w Folkwangschule pod kierunkiem Kurta Joossa, następnie w Julliard School w Nowym Jorku. W sezonie 1973/1974 roku objęła kierownictwo artystyczne Teatru Opery i Baletu w Wuppertalu, który wkrótce przemianowała na Tanztheater Wuppertal Pina Bausch.

 

Czas trwania: 60 minut. 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Przejście Żelaźnicze 4, Wrocław

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close