Wrocław: Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było”

Zdjęcie: Wrocław: Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Strefa Kultury Wrocław zaprasza do Impartu na teatralno-cyrkowy spektakl Miasto, którego nie było Kolektywu Kejos. Wyreżyserowany przez Jacka Timingeriu spektakl łączy w sobie techniki sztuki cyrkowej, takie jak akrobatyka, akrobatyka powietrzna (sztrabaty, trapezy), koło akrobatyczne (cyr wheel) i żonglerka, z elementami teatru tańca, teatru ruchu i teatru plastycznego. Aktorom towarzyszy grana na żywo muzyka, inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

O spektaklu:

Miasto, którego nie było to niosąca w sobie ogromny ładunek emocjonalny historia, która powstała z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina. Inspiracją do stworzenia scenariusza była przedwojenna historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów, takich jak Franciszka Arnsztajnowa, I.B Singer czy Edward Hartwig.

To opowieść o mieście częściowo wyobrażonym: przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych, miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych historii powstał wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

Scenariusz i koncepcja: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska
Reżyseria: Jacek Timingeriu
Drugi reżyser: Marta Kuczyńska
Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu

Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul

Reżyseria światła: Maciej Dziaczko

Pomoc choreograficzna: Ewa Wagner

Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach

Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki

Spektakl wyprodukowany został przez festiwal Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie KE-JOS-THE-AT-ER z Wrocławia przy współpracy z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA we Wrocławiu oraz Festiwalem OFCA w Oleśnicy. Wystawiony w Imparcie dzięki współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Impart, ul. Mazowiecka 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close