Wrocław: Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było”

Zdjęcie: Wrocław: Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było”

Fot. Wojtek Pacewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama zaprasza na spektakl teatralno-cyrkowy Miasto, którego nie było w wykonaniu Kolektywu Kejos. Przedstawienie łączy w sobie techniki sztuki cyrkowej, takie jak akrobatyka, akrobatyka powietrzna (sztrabaty, trapezy), koło akrobatyczne (Cyr wheel) i żonglerka, z elementami teatru tańca, teatru ruchu i teatru plastycznego. Połączenie to jest możliwe dzięki wyjątkowemu zespołowi złożonemu z doświadczonych ludzi teatru oraz artystów związanych z tańcem, muzyką i nurtem Nowego Cyrku. Spektakl opowiada o mieście częściowo wyobrażonym, przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych, miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych historii, stworzony został wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób jego potencjalna obecność jest przeczuwalna.

Spektakl stworzony został z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina. Inspiracją do powstania scenariusza była przedwojenna historia miasta, legendy, mity, opowiadania oraz twórczość artystów związanych z Lublinem, takich, jak: Franciszka Arnsztajnowa, Isaac Bashevis Singer, Edward Hartwig.

Przedstawieniu towarzyszy grana na żywo muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim, a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

Trailer

Scenariusz, koncepcja: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska

Reżyser: Jacek Timingeriu
Drugi reżyser: Marta Kuczyńska
Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu
Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul
Reżyseria światła: Maciej Dziaczko
Pomoc choreograficzna: Ewa Wagner
Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach
Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki, Mateusz Nowicki

Ceny biletów:

– 15 zł grupowy (powyżej 20 osób)

– 25 zł ulgowy

– 30 zł normalny

Bilety do kupienia w biurze CBK Fama.

Informacja: sabina@fama.wroc.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Wrocław: Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama, ul. Bolesława Krzywoustego 286

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close