W ramach projektu Kreatywne Wibracje we Wrocławiu odbędą się warsztaty, spektakle i prezentacje teatrów tańca.
Pokazy spektakli i warsztatów w ramach Kreatywnych Wibracji:
9 czerwca 2022 roku
Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 A we Wrocławiu
Godz. 18.00–19.00
Prezentacje Teatru Tańca Step, grupy tańca współczesnego Forma
Godz. 19.30–21.00
Pokaz spektaklu Juli Lewandowskiej i Łukasza Szleszyńskiego pt. Forezja;
Spektakl Niezależnej Manufaktury Tanecznej pt. Ciało
***
12 czerwca 2022 roku
Godz. 19.00
Centrum Aktywności Lokalnej ze sceną Teatru na Bruku, ul Pszczelarska 7 we Wrocławiu
Premiera spektaklu Niezależnej Manufaktury Tanecznej pt. Jej Wysokość Dietrich
***
14 czerwca 2022 roku
Godz. 10.00–12.00 i 17.00–19.00
Centrum na Przedmieściu, ul Prądzyńskiego 39 a we Wrocławiu
Ruch, obraz, dźwięk, performans dźwiękowy, warsztaty dla dzieci z Michałem Osowskim
Zajęcia wykorzystują naturalną dla dzieci ciekawość i skłonność do wyrażania siebie poprzez ruch, angażują ich aktywność fizyczną w kreatywnym działaniu, stwarzają możliwość użycia nowych technik do tworzenia różnorodnych wirtualnych obrazów w sposób naturalny i intuicyjny.
Podczas zajęć wykorzystana zostanie autorska technika wideo, w której ruch rejestrowany jest w postaci śladów świetlnych manifestujących się w projekcji wideo. Technika ta jest pomostem między fizycznym ruchem dzieci a „malowaniem” na wirtualnym płótnie – ekranie projekcji. Wiodąca idea projektu odnosi się do procesu pracy ukierunkowanego na osiągnięcie stanu percepcyjnego sprzężenia zwrotnego (perceptual feedback), przy użyciu technik interaktywnych w kontekście performance’u. Artysta wykorzystuje autorską technikę wideo „light graffiti”, w której ruch jest rejestrowany w postaci śladów świetlnych przechowywanych w kadrze wideo, aby stworzyć trwałą, choć ulotną, wizualną manifestację poruszającego się ciała.
Michał Osowski – twórca działający w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo.
Wszystkie wydarzenia w ramach programu są bezpłatne.
Program realizowany przez Fundację Ludzka Sprawa. Projekt finansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź.
***
Wybrane działania projektowe:
- warsztaty taneczne prowadzone przez Ewę Staroń, Łukasza Szleszyńskiego, Julię Lewandowską, Sylwię Hefczyńską-Lewandowską;
- warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Annę Morawiecką;
- warsztaty muzyczne prowadzone przez Pawła Malczewskiego;
- warsztaty z animacji artystycznej prowadzone przez Adama Kamińskiego.
Kryteria zapisu na warsztaty: kolejność zgłoszeń. Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych. Zapisy na maila: atutysztuki@gmail.com
***
O projekcie:
Idea projektu Kreatywne Wibracje polega na uświadomieniu ludziom możliwości współtworzenia kultury poprzez poznawanie historii swojego kraju, skupiając się przede wszystkim na sztuce tańca, muzyki i słowa. Organizator chce pokazać uczestnikom programu, że sztuka łamie wszelkie bariery i jest pomocna w budowaniu istotnych wartości i tożsamości.
W czasie warsztatów i przy okazji oglądania spektakli organizator chce rozmawiać m.in o powrocie do korzeni, czy jest on faktem i czy można go łączyć z nową jakością, formą, stylem, estetyką. Warsztaty, zajęcia twórcze, akcje performatywne i spektakle, które zostaną przygotowane w ramach programu, na nowo interpretują przeszłość i teraźniejszość, proponują konkretne nowe sposoby podejścia do sztuki ruchu, przestrzeni publicznej, miejskiej choreografii. Problematyka warsztatów powinna wskazywać na metody budowania relacji i więzi społecznych, aktywizacji społecznej, uruchamiania potencjału ludzi zwłaszcza tych, którzy są marginalizowani i wykluczeni społecznie.
Program realizowany jest we Wrocławiu we współpracy z Teatrem Tańca Step, z Niezależną Manufakturą Taneczną, z Fundacją i z Teatrem Kambak.
Więcej informacji: link