Wrocław / „Kreatywne Wibracje” 2022

Zdjęcie: Wrocław / „Kreatywne Wibracje” 2022

Wrocław / „Kreatywne Wibracje” 2022. Materiały własne organizatora

W ramach projektu Kreatywne Wibracje we Wrocławiu odbędą się warsztaty, spektakle i prezentacje teatrów tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Pokazy spektakli i warsztatów w ramach Kreatywnych Wibracji:

9 czerwca 2022 roku

Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 A we Wrocławiu
Godz. 18.00–19.00
Prezentacje Teatru Tańca Step, grupy tańca współczesnego Forma

Godz. 19.30–21.00
Pokaz spektaklu Juli Lewandowskiej i Łukasza Szleszyńskiego pt. Forezja;
Spektakl Niezależnej Manufaktury Tanecznej pt. Ciało

***

12 czerwca 2022 roku
Godz. 19.00
Centrum Aktywności Lokalnej ze sceną Teatru na Bruku, ul Pszczelarska 7 we Wrocławiu
Premiera spektaklu Niezależnej Manufaktury Tanecznej pt. Jej Wysokość Dietrich

***

14 czerwca 2022 roku
Godz. 10.00–12.00 i 17.00–19.00
Centrum na Przedmieściu, ul Prądzyńskiego 39 a we Wrocławiu
Ruch, obraz, dźwięk, performans dźwiękowy, warsztaty dla dzieci z Michałem Osowskim

Zajęcia wykorzystują naturalną dla dzieci ciekawość i skłonność do wyrażania siebie poprzez ruch, angażują ich aktywność fizyczną w kreatywnym działaniu, stwarzają możliwość użycia nowych technik do tworzenia różnorodnych wirtualnych obrazów w sposób naturalny i intuicyjny.

Podczas zajęć wykorzystana zostanie autorska technika wideo, w której ruch rejestrowany jest w postaci śladów świetlnych manifestujących się w projekcji wideo. Technika ta jest pomostem między fizycznym ruchem dzieci a „malowaniem” na wirtualnym płótnie – ekranie projekcji. Wiodąca idea projektu odnosi się do procesu pracy ukierunkowanego na osiągnięcie stanu percepcyjnego sprzężenia zwrotnego (perceptual feedback), przy użyciu technik interaktywnych w kontekście performance’u. Artysta  wykorzystuje autorską technikę wideo „light graffiti”, w której ruch jest rejestrowany w postaci śladów świetlnych przechowywanych w kadrze wideo, aby stworzyć trwałą, choć ulotną, wizualną manifestację poruszającego się ciała.

Michał Osowski – twórca działający w Holandii i w Polsce. Studiował w Instytucie Sonologii (muzyka elektroakustyczna) w Królewskim Konserwatorium w Hadze i kompozycję w Konserwatorium Muzycznym w Rotterdamie, jak również techniki interaktywne w IRCAM w Paryżu. Specjalizuje się w tworzeniu interaktywnych systemów integrujących ruch fizyczny z dźwiękiem i projekcją wideo.

Wszystkie wydarzenia w ramach programu są bezpłatne.

Program realizowany przez Fundację Ludzka Sprawa. Projekt finansowany przez  Fundację KGHM Polska Miedź.

***

Wybrane działania projektowe:

  • warsztaty taneczne prowadzone przez Ewę Staroń, Łukasza Szleszyńskiego, Julię Lewandowską, Sylwię Hefczyńską-Lewandowską;
  • warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Annę Morawiecką;
  • warsztaty muzyczne prowadzone przez Pawła Malczewskiego;
  • warsztaty z animacji artystycznej prowadzone przez Adama Kamińskiego.

Kryteria zapisu na warsztaty:  kolejność zgłoszeń. Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych.  Zapisy na maila: atutysztuki@gmail.com

***

O projekcie:

Idea projektu Kreatywne Wibracje polega na uświadomieniu ludziom możliwości współtworzenia kultury poprzez poznawanie historii swojego kraju, skupiając się przede wszystkim na sztuce tańca, muzyki  i słowa. Organizator chce pokazać uczestnikom programu, że sztuka łamie wszelkie bariery i jest pomocna w budowaniu istotnych wartości i tożsamości.

W czasie warsztatów i przy okazji oglądania spektakli organizator chce rozmawiać m.in o powrocie do korzeni, czy jest on faktem i czy można go łączyć z nową jakością, formą, stylem, estetyką. Warsztaty, zajęcia twórcze, akcje performatywne i spektakle, które zostaną przygotowane w ramach programu, na nowo interpretują przeszłość i teraźniejszość, proponują konkretne nowe sposoby podejścia do sztuki ruchu, przestrzeni publicznej, miejskiej choreografii. Problematyka warsztatów powinna wskazywać na metody budowania relacji i więzi społecznych, aktywizacji społecznej, uruchamiania potencjału ludzi zwłaszcza tych, którzy są marginalizowani i wykluczeni społecznie.

Program realizowany jest we Wrocławiu we współpracy z Teatrem Tańca Step, z Niezależną Manufakturą Taneczną, z  Fundacją i z Teatrem Kambak.

Więcej informacji: link

ARCHIWUM PREZENTACJI

Wrocław: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 a; CAL ze sceną Teatru na Bruku, ul Pszczelarska 7

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close