Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: CLEVER TEAM (Filip Szatarski, Radek Hewelt) „Clever Method” – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: CLEVER TEAM (Filip Szatarski, Radek Hewelt) „Clever Method” – warsztaty tańca współczesnego

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko autriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na warsztaty tańca współczesnego Clever Method, które poprowadzą Filip Szatarski i Radek Hewelt. Clever Method jest metodą warsztatową, mającą na celu zainspirować do działania w oparciu o wyobraźnię i potencjał wewnętrzny.

Koszt: 40 zł.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Prowadzący o warsztacie:

Clever Method otwiera zamknięte dotąd zakazane pokoje, uwalnia barwy, smaki i dźwięki, o których zapomnieliśmy , że w nas istnieją. Podczas improwizacji ciało performera, tancerza zostaje nakarmione i wzbogacone serią nowych, różnorodnych impulsów. Pozwala to rozwinąć nowe narzędzia recepcyjne. Pojawiają się wizje, impulsy olofaktoryczne, smakowe i dźwiękowe. Nasze ciała pracują, jak dobrze zestrojone instrumenty, w które się zamieniamy, by w końcu odkrywać i eksplorować nowe „stany”. Stany te pomagają nam tworzyć i transponować wewnętrzne, indywidualne jakości i przenosić je na język tańca, performansu lub sytuację sceniczną. W tej metodzie interesują nas bardzo pojęcia instrumentalności i muzyczności ciała oraz obecność sceniczna. Bliskie nam są pojęcia patosu i kiczu oraz praca w oparciu o ambiwalentne zderzania różnych jakości.

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński

Wydarzenia z udziałem Tobiasa M. Draegera, Cie. Helene Weinzierl, Cie. Elio Gervasi i Clever Team wspierane są z programu INTPA – INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA, realizowanego przez Tanzquartier w Wiedniu z funduszy Urzędu Kanclerza Austrii i austriackiego Federalnego Ministertwa Europy, Integracji i Spraw Międzynarodowych.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)    Logo Wrocław (miniaturka)    Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)  

 Logo INTPA (miniaturka)    Konsulat Austrii we Wrocławiu logo (miniaturka)      Oesterreich Institut logo (miniaturka)      Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)

Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka) Wien Kultur logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Hostel One, Rynek 30, pt: 18.00-21.00, sob: 17.00-21.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close