Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Leonie Wahl „idem” – performans

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Leonie Wahl „idem” – performans

Leonie Wahl. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko austriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Centrum Inicjatyw Artstycznych i Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na performans taneczny Leonie Wahl idem.

O spektaklu:

Czysta istota katapultuje w swojej nagości, uwolniona od swojego pochodzenia, odnajduje sie na nowo w ograniczonej przestrzeni. W miejscu, z  ograniczonymi środkami, walczy z ludzką pamięcią, doświadcza jego ograniczeń w emocjach i cielesności. Zostaje jej przypisana sztucznie wyprodukowana tożsamość – tożsamość obcego, odzwierciedlenie obaw innych.Jest to projekcja zła, niebezpieczeństwa i zagrożenia.

Istota obiera drogę, wyboistą, z przeszkodami i pozostałościami człowieczeństwa. Tym fasonem dopasowywuje się do okoliczności, zadowala się tym, co jest jej dane, odkrywa własne strategie. Izolowana od innych, doświadcza własnych tęsknot, w ruchu odnajduje środek do przekraczania granic, miejsce bezpośredniej i ogólnej mowy, zdana sama na siebie a jednak równa innym w swojej instynktownej surowości, w doświadczeniu własnej cielesności. Wpada pod koła, a jednak bawi sie jak dziecko. Śmieje się, smuci, boi się, przeżywa zmysłowość, siada, buntuje się poszukując sensu i odpowiedzi.

Leonie Wahl urodziła się w 1977 roku w Olten, w Szwajcarii, od roku 2001 mieszka i pracuje jako tancerka i performerka w Wiedniu. Ukończyła wydział performance na Dance Academie w Rotterdamie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła u Leine & Roebana w Cantus Firmus w Holandii. Od roku 2001 do 2015 była związana z Tanz Company Gervasi, brała udział w większości projektów Elio Gervasi. W roku 2012 założyła orgAnic, w ramach którego powstały takie produkcje, jak WITHIN WASTE und IDEM. Jako tancerka współpracowała z choreografami jak Leine & Roebana, Milli Bitterli oraz reżyserami: Hans Peter Horner, Michael Scheidl. Obecnie bierze udział w produkcji DANS.KIAS/ Saski Hölbling oraz przygotowuje się do projektu wg własnej choregrafii Void.

Bilety: 20 zł.

Rezerwacja biletów: cia@cia.wroclaw.pl.

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński.

Wydarzenie odbywa się pod  Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     Logo IMIT (miniaturka)    Logo Wrocław (miniaturka)     Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)     Narodowe Forum Muzyki logo (miniaturka)

Oesterreich Institut logo (miniaturka)  Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)

Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka)Wien Kultur logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79 /81

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close