Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Paweł Duduś, Laura Eva Meuris „Only Love is Real” i Grupa Crearte3 „Szept w moim oku” – chor. Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Paweł Duduś, Laura Eva Meuris „Only Love is Real” i Grupa Crearte3 „Szept w moim oku” – chor. Małgorzata Haduch

Only Love is Real. Fot. Ken Bekaert

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko austriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Centrum Inicjatyw Artstycznych i Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na spektakl Only Love is Real w choreografii i wykonaniu Laury Evy Meuris i Pawła Dudusia oraz na spektakl Szept w moim oku meksykańskiej grupy Grupa Crearte3 (chor. Małgorzata Haduch).

Performans Only Love is Real jest jedną częścią (1/6) z serii 6 aktów performatywnych poświęconych miłości. Seria 6 prac jest manifestacją wielowymiarowych aspektów miłości o nienarratywnej strukturze. Celem artystów nie jest zdefiniowanie miłości, a zapraszenie do refleksji. Prezentacja całej serii prac będzie miała miejsce w Wiedniu podczas festiwalu w ramach Huggy Bears Program w grudniu 2016. Praca plasuje się na pograniczu sztuk wizualnych i sztuki perfomance.

Wykonanie i choreografia: Laura Eva Meuris (Belgia), Paweł Wiesław Duduś (Polska/ Austria)

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Grupa Crearte3 (Meksyk)/Małgorzata Haduch

Szept w moim oku

Projekt powstał w wyniku rezydencji artystycznej w Centro de Las Artes w San Luis Potosi w Meksyku, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza/Culture.pl. Przy okazji prezentacji spektaklu odbędą się również warsztaty dla tancerzy i choreografów.

W 2015 roku Małgorzata Haduch pracowała z profesjonalnymi tancerzami z Queretaro, Jalisco, Pachuca i San Luis Potosi. Tematem spektaklu jest poszukiwanie narzędzi choreograficznych, które pozwolą przenieść doświadczenie tańca z tego, co się widzi, na to, jak taniec może być odbierany za pomocą zmysłu słuchu. Jednak zamiast dźwięku, w centrum uwagi tej choreografii jest cisza, a ruch rodzi się z dwóch form muzycznych – szeptu i hałasu. Głos jest jedyną ścieżką dźwiękową spektaklu, a elementy kultury polskiej i meksykańskiej łączą się ze sobą w zaskakujący i nieco romantyczny sposób. W kompozycji tanecznej grupa wykorzystuje także metody tworzenia ruchu rozwinięte i zebrane przez Małgorzatę Haduch w czasie serii występów Free The Dance. Powstawaniu spektaklu towarzyszyła osobista historia choreografki, która swoje dzieciństwo spędziła w Meksyku.

Koncepcja i reżyseria: Malgorzatah Haduch

Choreografia: Malgorzatah Haduch we współpracy z tancerzami SLP, Querétaro, Pachuca i Guadalajara

Wykonawcy: Jesús Eduardo Rocha Montes, Mariana Vázquez Omaña, Edna Rodríguez López, Joel Olvera López, Rafael Becerra, Casandra Espinosa Reyes

Asystent choreografa: Rafael Becerra

Projekt oświetlenia: Madeleine Ramírez Beltrán

Produkcja: Irais Verastegu (Crearte3)

Tournée projektu w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

Ambasada Meksyku w Polsce logo (miniaturka)

***

Po przedstawieniu odbędzie się dyskusja Wobec dyskursów i polityki: Myśl krytyczna w kontekście działań instytucji i praktyk artystycznych z udziałem Romy Hurey, Joanny Szymajdy (Zastępcy Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca), Elio Gervasiego i Yukie Koji.

Wstęp wolny!

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński.

Wydarzenie odbywa się pod  Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     Logo IMIT (miniaturka)    Logo Wrocław (miniaturka)     Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)     Narodowe Forum Muzyki logo (miniaturka)

Oesterreich Institut logo (miniaturka)  Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)

Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka) Wien Kultur logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Barbara infopunkt/kawiarnia/kultura, ul. Świdnicka 8 c

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close