Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Solo Filipe’a Pereiry i Paweł Duduś, Dante Murillo „Rockers”

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Solo Filipe’a Pereiry i Paweł Duduś, Dante Murillo „Rockers”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko austriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Centrum Inicjatyw Artstycznych i Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zapraszają na spektakl Rockers w choreografii Dante Murillo w wykonaniu Dante Murillo i Pawła Dudusia oraz solo Filipe‘a Pereiry.

Filipe Pereira (Portugalia) ukończył taniec w Escola Superior de Danca. Jest absolwentem Forum Danca PEPCC – Choreographic Creation, Dance Research and Training Programme (2012). Jako wykonawca pracował z Ines Jacques, Sofią Dias i Vitorem Roriz, Martine Pisani, Felix Ruckertem, Tanią Carvalho, Tiago Guedes i Trisha Brown Dance Company. W 2013 roku stworzył O que fica do Que Passa we współpracy z Teresą Silvą. Od 2012 roku współpracuje z H.A.L.F – host any living flesh, strukturą kolaboracyjną w ramach której tworzy i produkuje wydarzenia  choreograficzno – performatywne

Rockers

Spektakl Rockers powstał z inspiracji obrazami Hieronima Boscha. Rockers bada ludzkie namiętności i bada różne etapy między siłą i słabością. Uparta, nieustępliwa gra z ciałem, odkrywa znaczenie pamięci i percepcji ciała ludzkiego istnienia.

Choreografia: Dante Murillo
Taniec: Dante Murillo, Paweł Duduś
Muzyka: Andres Gutierrez

Produkcja: BProject Jheronimus Bosch 500 (NL), Comune di Bassano del Grappa (IT), Dance Umbrella London (UK), La Briqueterie/CDC du Val de Marne (FR), D.ID Dance Idenity, Pinkafeld (AT) Festival Cement, s’Hertogenbosch (NL),Dans Atelier Rotterdam (NL)

Po przedstawieniu odbędzie się dyskusja Sztuka partycypacyjna jako wyzwanie dla współczesnego społeczeństwa z udziałem Anny Królicy, Pawła Dudusia i Dante Murillo.

Wstęp wolny!

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński.

Wydarzenie odbywa się pod  Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     Logo IMIT (miniaturka)    Logo Wrocław (miniaturka)     Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)     Narodowe Forum Muzyki logo (miniaturka)

Oesterreich Institut logo (miniaturka)  Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)

Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka)Wien Kultur logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Barbara infopunkt/kawiarnia/kultura, ul. Świdnicka 8 c

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close