Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Paweł Konior – warsztaty improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Paweł Konior – warsztaty improwizacji kontaktowej

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na bezpłatne warsztaty kontakt improwizacji z Pawłem Koniorem, które odbędą się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – II edycji współfinansowanej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com, tel: 505 963 162.

 

Paweł Konior: Na tym warsztacie będziemy używać naszych ciał jako kluczy, które pozwolą nam otworzyć drzwi, prowadzące do stworzenia nowych map odczuwania oraz odkrycia nowych ścieżek ruchu. Stając się uważnymi obserwatorami siebie i przestrzeni w której się znaleźliśmy, będziemy próbowali na bieżąco stawiać sobie pytania: czy nasz ruch dokądś nas prowadzi,… a jeśli tak, to gdzie, oraz co znaczy i dlaczego. W ciągu tych kilku dni będziemy chcieli sięgnąć do źródła improwizacji, które ma miejsce w nas samych. Skupimy się na ruchu, który wykracza poza rozum, wychodzi ponad to co analityczne, przemyślane, szablonowe, wyuczone, znajome. Sprawdzimy jak dalece kontrolujemy, każdy nasz ruch i jaki to przynosi skutek. Jak to jest, kiedy świadomie rezygnujemy z kontroli; co czujemy, kiedy pozwalamy, aby to nasze ciało nas prowadziło, podążając za intuicją, lub kiedy doświadczamy ruchu jedynie jako bierni obserwatorzy- stwarzając iluzję “possessed body”. Istotna w czasie zajęć będzie świadomość czasu, przestrzeni, muzykalności oraz ich wpływ na naszą uważność i bycie.

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2008 roku. Zgłębiał wiedzę o tańcu w Salzburg Experimental Academy of Dance. Współpracował m.in. z Ritą Vilhena, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani czy TRASH Copmany. Paweł jest także nauczycielem kontakt improwizacji. Bazuje w niej na ruchu organicznym, przeplatając go z pracą nad ciałem i świadomością ciała. Kontakt improwizacji uczył się m.in. z Iwoną Olszowską, Rayem Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith czy Talem Avni.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wrocław: The One Hostel, Rynek 30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close