Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Simon Tanguy

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Simon Tanguy

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Program ,,Skrypty z codzienności” zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. Projekt ma na celu podtrzymanie wartości kultury jako pola koegzystencji różnic, stworzenie kanałów komunikacji i wymiany artystycznej pomiędzy artystami z Polski, Brazylii, Hiszpanii i Francji (rezydencje w 2013 roku). W 2014 roku zaproszeni zostaną twórcy z Japonii, Chile, Holandii i z Niemiec. We wrześniu zajęcia poprowadzi francuski choreograf i performer Simon Tanguy.

Simon Tanguy – choreograf, performer. W 2011 roku ukończył School for New Dance Development w Amsterdamie. Wypracował własny styl pracy w którym korzysta ze swoich różnorodnych doświadczeń (cyrk, studia filozoficzne). W tej chwili jego zainteresowania skupiają się wokół ciała gotowego do przejścia na różne częstotliwości ciała przez, które w każdym momencie przepuszczane są tysiące informacji. Jego choreografie były kilkakrotnie nagradzane min: na Danse Alergie – 2010 w Paryżu i ITS Festival w Amsterdamie. Współpracował z Deborah Hay i Borisem Charmatzem.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Telefon: 505 963 162

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, 53- 603 Wrocław

Organizator: Biuro Festiwalowe Impart 2016 ESK 2016

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)                 IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close