Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Teilo Troncy (Francja) ,,Tuerie”

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Teilo Troncy (Francja) ,,Tuerie”

Fot. Katarzyna Zalewska (Święto wiosny)

Wersja do druku

Udostępnij

Bohater spektaklu ma  gardłowy oddech, napięte i ostre ruchy. Patrzy  prosto w oczy publiczności, stwarza sytuację bycia zagrożonym zaczyna  bieganie, pełzanie, krzyk. Jednak za każdym razem gdy atakuje, zatrzymuje się tuż przed dotarciem do publiczności, jakby jakiś instynkt trzyma go z powrotem. Jego demonstracja władzy zaczyna być ekspansywna, publiczność jest świadkiem  jego lęku, niepewności, wątpliwości co do  własnego działania.

Tuerie po raz pierwszy został przedstawiony na festiwalu ZIX ZIX One w Kijowie.

 

Teilo Troncy – tancerz, choreograf, certyfikowany nauczyciel jogi Kripalu. Ukończył  Konserwatorium  tańca współczesnego w Bordeaux (Francja), przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować na SNDO. Poprzez taniec, dzięki choreografii, prowadzi nieustanny dialog pomiędzy umysłem i ciałem, między świadomym i nieświadomym, sobą a publicznością. Teilo Troncy jest zafascynowany eksploracją tego dialogu, który pozostaje  główną motywacją do kontynuowania  praktyki artystycznej.

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, 53- 603 Wrocław

Organizator: Biuro Festiwalowe Impart 2016 ESK 2016

Partner: Instytut Muzyki i Tańca

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wydarzenie odbywa się w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016.

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close