Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Adrian Radwański „WO/&MAN”

Zdjęcie: Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Adrian Radwański „WO/&MAN”

Adrian Radwański „WO/&MAN”. Fot. Mateusz Sobierajski

Stowarzyszenie JEST człowiek zaprasza na spektakl Adriana Radwańskiego pt. WO/&MAN. Odbędzie się on w ramach Mandala Performance Festival 2022.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Pokaz finalisty w polskich eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo w Budapeszcie. Adrian Radwański otrzymał nagrodę publiczności i wyróżnienie od jury za polityczną odwagę w spektaklu WO/&MAN na festiwalu w Budapeszcie, który odbył się w styczniu 2022 roku.

O twórcy:

Adrian Radwański – tancerz, choreograf, pedagog, trener pilatesu, założyciel Centrum Pilates i Tańca Pendulum.
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, a także pedagogiki baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W trakcie edukacji miał wiele osiągnięć artystycznych: został dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku w kategorii „Taniec współczesny”, a także laureatem nagrody specjalnej „Osobowość sceniczna” przyznanej przez Ewę Wycichowską; w 2013 roku został finalistą krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy. Wraz z Joanną Polowczyk za choreografię Rise otrzymał specjalną nagrodę „+ – Award” w konkursie choreograficznym Szoloduo Budapest 2013. Od czerwca 2014 do listopada 2016 roku był etatowym członkiem Polskiego Teatru Tańca. W październiku 2021 roku doprowadził do powstania Centrum Pilates i Tańca Pendulum, którego zadaniem jest propagowanie sztuki tańca oraz rozpowszechnianie gatunku teatru tańca wśród młodych adeptów sztuki tańca.

Wstęp wolny
Zapisy: atutysztuki@gmail.com

****

O Festiwalu:

Program wydarzenia opiera się na popularyzacji sztuki tańca współczesnego, a jednym z priorytetów projektu jest świadoma strategia odwoływania się do pamięci, systemu wartości, kategorii wspólnotowości, zbiorowości. Jest to próba opisania nowej jakości, która powstaje na styku tradycji i nowoczesności. Taniec uważany jest za dziedzinę sztuki, która przekracza granice i stanowi pole badawcze na użytek współczesności i przyszłości. Bez znajomości nowych choreografii trudno pojąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej. Jednym z założeń festiwalowych propozycji jest to, aby publiczność skierowała uwagę na dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Proponowane spektakle stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe. Organizatorzy zaprosili twórców, którzy poprzez swoje spektakle sięgają po wielorakie inspiracje, chcąc prześwietlić interakcje międzyludzkie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Mandala Performance Festival we Wrocławiu jest partnerem artystycznym projektu Nauka sztuki – sztuka nauki, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko-Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator festiwalu: stowarzyszenie „JEST człowiek”
Partnerzy festiwalu: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Kuratorzy festiwalu: Adam Kamiński, Maciej Sado

Więcej informacji o Festiwalu: link

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close