Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Eliza Hołubowska „Umbra”

Zdjęcie: Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Eliza Hołubowska „Umbra”

Eliza Hołubowska „Umbra”. Fot. Dorota Bulińska

Stowarzyszenie JEST człowiek zaprasza na spektakl Elizy Hołubowskiej pt. Umbra. Odbędzie się on w ramach Mandala Performance Festival 2022.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

To spektakl solowy Elizy Hołubowskiej oparty na tańcu współczesnym, w którym partnerem w tańcu i opowieści jest klosz. Umbra (klosz) – to ochronna spódnica, kołnierz. To również wyznaczona granica, ograniczenie, a także bezpieczne miejsce, z którego ruszamy w podróż, z którego chcemy uciec, do którego możemy wrócić.

O artystce:

Eliza Hołubowska – zawodowa tancerka, instruktorka, choreografka, magister animacji społeczno-kulturalnej, wykładowczyni Zespołu Szkól Artystycznych Top-Art i studiów podyplomowych na kierunku pedagogika tańca w Szczecinie, jurorka i instruktorka warsztatów na festiwalach tanecznych. Specjalizuje się w tańcu współczesnym. Ciągle poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w różnych projektach i szkoleniach w dziedzinie tańca współczesnego i improwizacji. Choreografie Elizy Hołubowskiej są prezentowane i doceniane na najbardziej prestiżowych festiwalach tanecznych i teatralnych. W latach 1999–2004 przebywała w Kaliszu, gdzie tańczyła w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza. Tam zdobyła tytuł zawodowego tancerza przyznawanego przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie. W 2005 roku podjęła pracę w Gryfińskim Domu Kultury jako instruktorka i choreografka dwóch grup Teatru Tańca EGO VU (dawniej Vogue 1991–2011). Kształci młodzież i dorosłych, rozbudzając pasję do sztuki i rozwoju osobistego. Osiąga sukcesy pedagogiczne (członkinie zespołu kształcą się na artystycznych uczelniach).
Teatr Tańca EGO VU ma na swoim koncie wiele nagród i występów na prestiżowych międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Realizatorzy:

Choreografia, taniec: Eliza Hołubowska
Muzyka: Przemysław Waszak, Vivaldi

Wstęp wolny
Zapisy: atutysztuki@gmail.com

****

O Festiwalu:

Program wydarzenia opiera się na popularyzacji sztuki tańca współczesnego, a jednym z priorytetów projektu jest świadoma strategia odwoływania się do pamięci, systemu wartości, kategorii wspólnotowości, zbiorowości. Jest to próba opisania nowej jakości, która powstaje na styku tradycji i nowoczesności. Taniec uważany jest za dziedzinę sztuki, która przekracza granice i stanowi pole badawcze na użytek współczesności i przyszłości. Bez znajomości nowych choreografii trudno pojąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej. Jednym z założeń festiwalowych propozycji jest to, aby publiczność skierowała uwagę na dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Proponowane spektakle stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe. Organizatorzy zaprosili twórców, którzy poprzez swoje spektakle sięgają po wielorakie inspiracje, chcąc prześwietlić interakcje międzyludzkie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Mandala Performance Festival we Wrocławiu jest partnerem artystycznym projektu Nauka sztuki – sztuka nauki, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko-Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator festiwalu: stowarzyszenie „JEST człowiek”
Partnerzy festiwalu: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Kuratorzy festiwalu: Adam Kamiński, Maciej Sado

Więcej informacji o Festiwalu: link

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close