Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Kolektyw artystyczny „Flirty Horse”, „Perfect Sense”

Zdjęcie: Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Kolektyw artystyczny „Flirty Horse”, „Perfect Sense”

Na zdjęciu: Kolektyw artystyczny „Flirty Horse”. Fot. Johannes Gellner / materiały własne organizatora

Stowarzyszenie JEST człowiek zaprasza na spektakl Perfect Sense kolektywu artystycznego Flirty Horse. Odbędzie się on w ramach Mandala Performance Festival 2022.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Narracja spektaklu skupia się wokół tajemniczych pandemii, które wpływają na zmysły ludzi: najpierw wszyscy ludzie tracą zdolność węchu, potem smaku, aż wszystkie zmysły znikną. Kochająca się para traci zdolność widzenia – trzymają się, a dotyk jest dla nich ostatnią i jedyną możliwością pozostania w kontakcie.

Ivan Strelkin o spektaklu:

Inspirację do spektaklu stanowiła pandemia COVID 19, wyobrażenia sobie siebie w tej sytuacji były dość traumatyczne, związani tylko przez dotyk i ryzyko, że zgubimy się na zawsze w ciemności i ciszy na wypadek, gdyby nasz uścisk został zerwany.

Kasija Vrbanac Strelkin urodziła się w Karlovac (Chorwacja). Rozpoczęła trening taneczny w Studio 23 w swoim rodzinnym mieście. Od 2011 roku studiowała w Akademii Tańca w Lublanie, gdzie w czerwcu 2014 roku ukończyła studia licencjackie jako tancerka i choreografka. Kasija brała udział w produkcjach takich choreografów jak: Dubravka Crnojevic-Caric, Rajko Pavlié, Ana Mrak, Thierry Smits, Spyros Andreopoulos, David Hernandez, Wen Hui. Jednocześnie zrealizowała własne projekty choreograficzne: The Dark Side of The Moon (2015) i LIMUN 'okolada LUK (2016). Kasija Vrbanac pojawiła się jako tancerka i choreografka w filmie tanecznym Labirint reżysera Marka Krnjajica. Film miał swoją premierę na 64. Festiwalu Filmowym w Puli. Od sezonu 2018/2019 jest członkiem zespołu Tanzlin pod kierunkiem Mei Hong Lin. W 2019 roku weszła do programu magisterskiego Movement Research w Anton Bruckner Privatuniversität, a następnie do programu magisterskiego Time-based Media w Kunstuniversität Linz.

Ivan Strelkin ukończył studia aktorskie i reżyserskie w teatrze dramatycznym w Petersburgu, przez 6 lat pracował jako reżyser w różnych teatrach w Rosji i Estonii, a w 2016 roku rozpoczął studia magisterskie na kierunku choreografia w Folkwang University of the Arts w Essen. Brał udział w projektach w Niemczech, Luksemburgu i we Włoszech jako tancerz i choreograf.

Flirty Horse to grupa profesjonalnych i doświadczonych, międzynarodowych artystów, pochodzących z różnych dziedzin sztuki min: teatru dramatycznego, tańca, muzyki.

Naszym celem jest tworzenie interdyscyplinarnej współpracy, na którą składają się konwencje, zasady i narzędzia różnych dyscyplin. W ten sposób tworzymy specyficzny, swoisty i wyrazisty język artystyczny, aby autentycznie zastanowić się nad zjawiskami naszej współczesnej rzeczywistości. Rozumiemy sztukę jako przedłużenie codziennej egzystencji, życie osobiste jako cel i źródło materiału do pracy twórczej. Sztuka jest dla nas światopoglądem – stanem bycia. Flirty Horse
można zdefiniować jako ruch artystyczny: dążymy do budowania przestrzeni dla kreatywności i swobodnego dzielenia się treściami w opozycji do ustalonych sposobów produkcji sztuki współczesnej. Dlatego jesteśmy bardzo otwarci na nowych członków, pomysły, wkład i współpracę. W celu nawiązania kontaktu z szeroką i zróżnicowaną publicznością postanowiliśmy zaprezentować nasze pomysły i koncepcje w różnych formatach, odchodząc od tych konwencjonalnych i oczekiwanych. Rozszerzamy naszą praktykę o serie Instagram, talk show, site-specific performans, web design, video art, instalacje, parady uliczne itp.

Realizatorzy:

Koncept i wykonanie: Kasija Vrbanac Strelkin i Ivan Strelkin
Muzyka: Alyssa Aska

Wstęp wolny
Zapisy: atutysztuki@gmail.com

****

O Festiwalu:

Program wydarzenia opiera się na popularyzacji sztuki tańca współczesnego, a jednym z priorytetów projektu jest świadoma strategia odwoływania się do pamięci, systemu wartości, kategorii wspólnotowości, zbiorowości. Jest to próba opisania nowej jakości, która powstaje na styku tradycji i nowoczesności. Taniec uważany jest za dziedzinę sztuki, która przekracza granice i stanowi pole badawcze na użytek współczesności i przyszłości. Bez znajomości nowych choreografii trudno pojąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej. Jednym z założeń festiwalowych propozycji jest to, aby publiczność skierowała uwagę na dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Proponowane spektakle stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe. Organizatorzy zaprosili twórców, którzy poprzez swoje spektakle sięgają po wielorakie inspiracje, chcąc prześwietlić interakcje międzyludzkie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Mandala Performance Festival we Wrocławiu jest partnerem artystycznym projektu Nauka sztuki – sztuka nauki, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko-Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator festiwalu: stowarzyszenie „JEST człowiek”
Partnerzy festiwalu: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Kuratorzy festiwalu: Adam Kamiński, Maciej Sado

Więcej informacji o Festiwalu: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 a

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close