Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Michał Przybyła „This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing”

Zdjęcie: Wrocław / Mandala Performance Festival 2022: Michał Przybyła „This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing”

Michał Przybyła „This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing”. Fot. B. Zalewski

Stowarzyszenie JEST człowiek zaprasza na spektakl Michała Przybyły pt. This thing inside me is a rickety bridge of impossible crossing. Odbędzie się on w ramach Mandala Performance Festival 2022.

Wersja do druku

Udostępnij

O twórcy:

Michał Przybyła jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Ukończył również program MASA, organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, oraz staż w KCDC. W latach 2016–2020 był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. W ramnach pracy z zespole współpracował z takimi artystami jak: Yoshiko Waki, Rami Be’er, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek i Tomasz Bazan. Był choreografem i reżyserem spektaklu MOVE do mnie w Łodzi, który stworzył wraz z grupą Urban Movement w 2016 roku (premiera w Arterion Studio w Łodzi przy wsparciu Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej). W 2018 roku rozpoczął projekt Inicjatywa żywa, skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz był choreografem spektaklu teatralnego Ausgang w reżyserii Mirka Kaczmarka, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu,. Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl Bromance (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie, 2018) w ramach rezydencji Nowa Generacja, organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best OFF, wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Współtworzył również spektakl/instalację Animalia (2019), zrealizowanego przez kolektyw w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu Inkubator 2020.

Wstęp wolny
Zapisy: atutysztuki@gmail.com

****

O Festiwalu:

Program wydarzenia opiera się na popularyzacji sztuki tańca współczesnego, a jednym z priorytetów projektu jest świadoma strategia odwoływania się do pamięci, systemu wartości, kategorii wspólnotowości, zbiorowości. Jest to próba opisania nowej jakości, która powstaje na styku tradycji i nowoczesności. Taniec uważany jest za dziedzinę sztuki, która przekracza granice i stanowi pole badawcze na użytek współczesności i przyszłości. Bez znajomości nowych choreografii trudno pojąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej. Jednym z założeń festiwalowych propozycji jest to, aby publiczność skierowała uwagę na dynamikę i nieprzewidywalność procesów społecznych i kulturowych. Proponowane spektakle stanowią pretekst do podjęcia dyskusji, w której krytycznej analizie poddane zostaną popularne aktywności kulturowe. Organizatorzy zaprosili twórców, którzy poprzez swoje spektakle sięgają po wielorakie inspiracje, chcąc prześwietlić interakcje międzyludzkie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Mandala Performance Festival we Wrocławiu jest partnerem artystycznym projektu Nauka sztuki – sztuka nauki, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Dofinansowano z budżetu  Miasta Wrocławia, z Fundacji Polsko-Niemieckiej  oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizator festiwalu: stowarzyszenie „JEST człowiek”
Partnerzy festiwalu: Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Centrum na Przedmieściu

Kuratorzy festiwalu: Adam Kamiński, Maciej Sado

Więcej informacji o Festiwalu: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 a

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close