Wrocław/MEN 2019: Company CCNR „Ply” – warsztaty dla tancerzy

Zdjęcie: Wrocław/MEN 2019: Company CCNR „Ply” – warsztaty dla tancerzy

fot. Pierre Gondard, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zaprasza w niedzielę 19 maja 2019 roku na warsztaty dla tancerzy, które odbędą się w ramach festiwalu Musica Electronica Nova. Warsztaty poprowadzi zespół z Francji – Company CCNR (Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape).

O warsztatach:

Choreograf zespołu, Yuval Pick, za pomocą współczesnej muzyki afrykańskiej rozkłada na czynniki pierwsze wiele warstw ruchu, by finalnie dotrzeć do jego pierwotnych struktur. Dochodzi w ten sposób do czystego choreograficznego „szpiku”, zaczyna klasyfikować ruch według nowych konfiguracji, układając go w lustrzane wzory, przenosząc z jednego tancerza na drugiego, odwracając kierunki, poddając ciągłym wariacjom, w różnych rytmach lub z różnych punktów widzenia…

Wcześniejsza praca loom była duetem zbudowanym na dwóch zasadniczych polaryzacjach: wdychania i wydychana, dawania i odbierania. Te ruchy powstające w centrum ciała są w Ply doprowadzone do obrzeży kinesfery (przestrzeni wokół ciała, która jest osiągalna z pełnym rozciągnięciem rąk lub nóg). Wymiana między dwiema osobami otwiera się na szerszą przestrzeń, pojawia się bardziej złożony ruch, a zespół wykonawców powiększa się do pięciorga tancerzy.

Tych, którzy chcą dogłębniej poznać charakterystyczną metodę pracy nad technikami ruchu rozwijanymi przez Yuvala Picka, organizatorzy zapraszają do Narodowego Forum Muzyki również 18 maja na spektakl taneczny.

Udział w warsztatach jest możliwy po uprzednim zapisaniu się na listę lub na podstawie karnetu uprawniającego do wstępu na spektakl w dniu 18 maja 2019 roku oraz na warsztaty. 

Cena: 50 zł; karnet (warsztaty + spektakl) 60 zł

Zapisy: kasa@nfm.wroclaw.pl (w tytule: „MEN 2019: warsztaty”); tel. +48 71 715 97 00

Więcej na: www.nfm.wroclaw.pl

Company CCNR (Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape): Julie Charbonnier, Madoka Kobayashi, Adrien Martins, Thibault Desaules, Guillaume Zimmermann

Organizator: Narodowe Forum Muzyki, insytytucja kultury miasta Wrocławia, współprowadzona przez:

Wrocław Miasto Spotkań (miniaturka) Dolny Śląsk (miniaturka)  MKiDN mini (oryginał)

Projekt organizowany w ramach stulecia obchodów odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości Niepodległa.

Partner wydarzenia: Institut Français

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close