Wrocław/„Miasta w ruchu”: Cykl bezpłatnych warsztatów Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Zdjęcie: Wrocław/„Miasta w ruchu”: Cykl bezpłatnych warsztatów Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Fot. Szymon Jobkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic na cykl bezpłatnych warsztatów teatralnych, które poprowadzą aktorki wrocławskiej Pantomimy – Agnieszka Dziewa i Agnieszka Kulińska. Zajęcia odbywać się będą w cyklu weekendowym.

Główną inspiracją warsztatów będzie kolekcja zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Pieczołowicie gromadzona przez długie lata jego życia, znakomicie zaaranżowana plastycznie przez scenografa Kazimierza Wiśniaka, od 1995 roku znajduje się w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu. Można tam zobaczyć lalki z różnych stron świata – od Japonii, przez Rosję, po Meksyk.

Podczas warsztatów uczestnicy będą się zastanawiać, na ile lalka, w swojej skończonej, materialnej formie potrafi być inspirująca dla aktora? W jaki sposób można odczytać z tej formy intencję do ruchu, jak tchnąć życie? Czy pobudzi fantazję uczestników?  Co podpowie aktorom w trakcie twórczych poszukiwań warsztatowyc? Zajęcia zakończą się działaniem performatywnym w przestrzeni miejskiej.

MIASTA W RUCHU to działania warsztatowe Wrocławskiego Teatru Pantomimy opracowane z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru. Do wspólnej pracy zaprosiliśmy te miasta i te instytucje kultury, z którymi nasz Teatr ma szczególne powiązania. Podobne edycje warsztatów odbywają się również m.in. w: Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy techniki pantomimy, rozwiną swoją plastykę i świadomość ciała, pamięć ruchową, przestrzenną. Włączą w swoje działania problem identyfikacji z przestrzenią, przedmiotem, pracę z rekwizytem, rytmem, napięciami i jakościami ruchu. Poznane techniki wykorzystane zostaną do budowania etiud solowych i grupowych, które złożą się na finałowy pokaz powarsztatowy.

 

Liczba osób: 20.

Terminy zajęć: 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16 września, w godz. 16.00-19.00.

Pokaz finałowy: 17 września

Prowadzące: Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska

Zapisy: k.klimek@pantomima.wroc.pl

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie WTP, al. Dębowa 16

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16, w godz. 16.00-19.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close