Wrocław/Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław: „BODY”

Zdjęcie: Wrocław/Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław: „BODY”

Fot. Wojciech Nekanda Trepka

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15 września – 15 października 2016 roku w podziemiach Pasażu Pokoyhof otwarta odbędzie się wystawa BODY, która stanie się dla widzów okazją, by zastanowić się nad tym, jak będą wyglądały ciała w przyszłości, czym one będą, jak będzie można je wykorzystywać i jak modyfikować. Wystawa BODY organizowana jest w ramach projektu „Człowiek antropocenu” należącego do programu Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016. Kuratorką wystawy jest Dorota Stępniak – pomysłodawczyni, managerka i kuratorka wielu imprez artystyczno-designerskich m.in. Międzynarodowego Festiwalu Łódź Design (2007-2010), FashionPhilosophy Fashion Week Poland (2010-2014), Międzynarodowego Festiwalu Fotografii – Fotofestiwal (2003 – 2010) czy Łódź Biennale (2006). Wsród zaproszonych artystów znaleźli się m.in. James Auger (Wielka Brytania), Domenic Bahmann (Niemcy/Austria), David Catá (Hiszpania), Ti Chang (USA) i wielu innych. Wernisaż odbędzie się 15 października 2016 o godzinie 18.00.

Punktem wyjścia dla całego projektu jest pojęcie antropocenu – epoki, w której to człowiek ma tak ogromny wpływ na otaczającą go naturę i zachodzące w niej zmiany, że znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w żywym ekosystemie i procesach klimatycznych, lecz także w procesach geologicznych. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego wpływu na świat, a jednocześnie – jeszcze nigdy nie stawaliśmy przed tyloma wiążącymi się z nim dylematami dotyczącymi moralności, etyki, zaufania, relacji, możliwości, sposobu życia i wpływu technologii.

Zagadnień, przed którymi staje człowiek antropocenu, jest wiele, dlatego prezentowana wystawa skupia się wokół najbliższego środowiska naturalnego, na które człowiek ma wpływ – CIAŁA. Tego, jak jest postrzegane dziś, co dla nas znaczy, na co mu pozwalamy, jak je modyfikujemy, jak zmieniamy jego właściwości, co nas w nim fascynuje?  Interdyscyplinarny projekt zgromadzi w Pasażu Pokoyhof produkty i koncepty designu spekulatywnego proponowane przez artystów, projektantów, fotografów i dokumentalistów z całego świata.

Ekspozycja organizowana jest przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ jako część programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 – Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław. Projekt Człowiek Antropocenu współfinansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Wrocław: Pasaż Pokoyhof, ul. Świętego Antoniego 2/4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close