Wrocław/Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław: Paulina Święcańska „TOUCH me/DOTKNIJ”

Zdjęcie: Wrocław/Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław: Paulina Święcańska „TOUCH me/DOTKNIJ”

Fot. Wojciech Nekanda Trepka

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt protoCIAŁO to działanie taneczne celebrujące indywidualność, włączające w twórcze działanie tancerzy pełnosprawnych oraz seniorów, osoby o ograniczonej mobilności, niewidomych i słabowidzących. Uczestnicy biorą udział w dwutygodniowych zajęciach ruchowych, podczas których przygotowywany jest finał działań – taneczne spektakle. Każdy z tancerzy – czy to profesjonalnych, czy też niezawodowych – ma taki sam wpływ na ostateczny kształt spektaklu. Metody wykorzystywane podczas warsztatów są dostosowane do zainteresowań i możliwości uczestników, a zajęcia są dla nich okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się od siebie. Choreografką warsztatów jest Paulina Święcańska.

Zajęcia skoncentrowane są na technice improwizacji kontaktowej – spontanicznej formie tańca współczesnego, wykorzystującej ruch autentyczny i praktyki somatyczne. Improwizacja kontaktowa nie narzuca kroków, ale skłania do otwarcia się na drugiego człowieka.

Część TOUCH me/DOTKNIJ, którą współtworzą osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (warsztaty trwają od początku września), prezentować będzie wizję miasta, w którym nie ma żadnych barier komunikacyjnych. Podróżujesz, jak chcesz i tam, dokąd chcesz – nie ograniczają cię ani odległości, ani środki transportu. Takie miasto przyszłości jest o krok: już dziś coraz większy nacisk kładziony jest na to, by nasze miejsca życia były przyjazne nie tylko dla osób pełnosprawnych, ale i tych o ograniczonej mobilności. Podczas pokazu TOUCH me/DOTKNIJ uczestnicy poruszać się będą na wózkach inwalidzkich oraz na popularnych wśród młodszych mieszkańców Wrocławia hulajnogach. Celem stanie się zwrócenie uwagi na możliwości, jakie stwarzają oba te pojazdy i na sprawność ruchu, jaką dają swoim użytkownikom. Jednocześnie zestawienie ich ze sobą unaocznić ma wpisane w tkankę miejską bariery, których na co dzień doświadcza tylko część mieszkańców Wrocławia.

Strona projektu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Arkady Wrocławskie, Powstańców Śląskich 2-4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close