Wrocław: Multimedialny pokaz archiwalnych materiałów na temat pracy Henryka Tomaszewskiego

Zdjęcie: Wrocław: Multimedialny pokaz archiwalnych materiałów  na temat pracy Henryka Tomaszewskiego

Na zdjęciu: Henryk Tomaszewski. Fot. z archiwum WTP.

Wersja do druku

Udostępnij

W listopadzie obchodzimy 94. urodziny Henryka Tomaszewskiego (20.11.1919-23.09.2001)  – wybitnego twórcy i zasłużonego dla historii europejskiego teatru prekursora pantomimy zespołowej. Niezwykłość Jego dokonań artystycznych idzie w parze z wyjątkowością Jego myśli o sztuce i życiu. Słowa samego Tomaszewskiego, w których ruch jawi się jako największa pochwała życia, najpełniej oddają istotę przedsięwzięć artysty, którego idee wciąż są żywe i również dziś kształtują działania Wrocławskiego Teatru  Pantomimy.

20 listopada, w dniu 94. urodzin Henryka Tomaszewskiego o godz. 19.00  WTP zaprasza na na multimedialne pokazy archiwalnych materiałów ukazujących pracę, idee oraz fragmenty spektakli  założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Pragniemy, by urodziny artysty stały się okazją do propagowania Jego twórczości i  podjęcia debaty dotyczącej kondycji teatru ruchu w ogóle. Panel dyskusyjny poprowadzi Agnieszka Charkot – sekretarz literacki WTP. Głodni wiedzy, sztuki, ruch. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy – al. Dębowa 16.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy, ul. Dębowa 16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close