Wrocław/Myśl w ruchu 2015: Pokaz finałowy II edycji projektu „Strefa Ruchu”

Zdjęcie: Wrocław/Myśl w ruchu 2015: Pokaz finałowy II edycji projektu „Strefa Ruchu”

Wrocław, zajęcia z Justyną Rodzińską-Nair. Fot. Bartek Kliszczyk.

Wersja do druku

Udostępnij

Druga edycja projektu odbywała się od września do listopada 2015 roku we Wrocławiu i w Świdnicy, i składała się z dwóch, prowadzonych równolegle części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej, która miała formę multimedialnegowykładu bogato ilustrowanego fragmentami przedstawień, uczestnicy zapoznali się z historią teatru ruchu w Polsce i na świecie. Podczas części praktycznej pracowali z aktorami i tancerzami wrocławskiej teatru ruchu. Uczestnicy dwóch różnych grup wiekowych poznali elementy technik ruchowo-tanecznych: contact improvisation, tańca współczesnego, improwizacji, sztuk walki (aikido, capoira, kalari), technik świadomej pracy z ciałem (joga), pantomimy.

Gośćmi pokazu będą wszyscy prowadzący zajęcia z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 21 na wrocławskich Osobowicach: Irena Lipińska, Justyna Rodzińska-Nair, Patryk Stolarz. W trakcie prezentacji uczestnicy pokażą,  czego nauczyli się podczas zajęć ruchowych. Pokaz poprowadzi Przemysław Błaszczak, aktor Teatru ZAR, uprawiający czynnie sztukę walki aikido. Pokaz zostanie przygotowany podczas ostatnich, trzydniowych warsztatów cyklu, prowadzonych przez Maćko Prusaka, choreografa i tancerza. W ramach wydarzenia zostanie również pokazane  filmowe nagranie z warsztatów prowadzonych przez Irenę Lipińską, Igę Załęczną, Przemysława Błaszczaka i Rafała Kronenbergera.

 

Koordynacja:

Aneta Kurek (Wrocław), Karolina Wycisk (Świdnica)

Zobacz:

Film dokumentujący pierwszą edycję projektu

Kontakt:

e-mail: info@fundacjaperformat.com

Nowe logo Performat (miniaturka)   Logo projektu Strefa Ruchu (miniaturka)

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015.

IMIT (miniaturka)

Patronat medialny

 

Logo Teatralia (miniaturka)

Partnerzy

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Gimnazjum nr 2 w Świdnicy im. Olimpijczyków Polskich

Szkoła Podstawowa nr 21 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 108 we Wrocławiu

Rada Osiedla Osobowice-Rędzin

Fundacja Ziemi Świdnickiej SKSK 

Logo Fundacja Ziemi Świdnickiej (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close