Wrocław/Myśl w ruchu 2017: „5 rytmów miasta” – pokaz finałowy projektu „Wrocławska art/eria”

Zdjęcie: Wrocław/Myśl w ruchu 2017: „5 rytmów miasta” – pokaz finałowy projektu „Wrocławska art/eria”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu zaprasza na finałowy pokaz projektu WROCŁAWSKA ART/ ERIA, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.  Wśród prezentacji pod wspólnym tytułem 5 rytmów miasta znajdą się dawne i współczesne przestrzenie taneczne, wizualne i akustyczne Wrocławia – nadające tożsamość miastu, przybliżające widzom jego dzieje i będące zapisem procesu poszukiwania pamięci. Sferę tańca w projekcie zainspirowała filozofia 5 rytmów Gabrielle Roth, która stała się przyczynkiem do znalezienia 5 rytmów w ruchu, obrazie, muzyce i audiosferze Wrocławia.

Celem organizatorów było znalezienie wielopoziomowego połączenia pomiędzy historią miasta, tańcem/ rytmem, muzyką/audiosferą i tkanką społeczną.

Poprzez poznanie i eksplorowanie artyści chcą wytworzyć falę energii twórczej, by za pomocą świadomej pracy z ciałem, muzyką i historią każde z wybranych miejsc przemówiło  innym/własnym językiem od flowing, staccatto, chaosu po lirycal czy stillnes. Wcielona w życie filozofia Gabrielle Roth i poruszanie się poprzez falę może stać się dla uczestników projektu duchową praktyk i stworzyć podwaliny dla prawdziwie kontemplacyjnej postawy, niezwykle potrzebnej we współczesnym świecie. Dla widzów zaś może być okazją do niezwykłego odkrycia potencjału historycznego, artystycznego i społecznego miasta. Poprzez taniec, obraz i muzykę organizatorzy chcą wydobyć urodę miasta, przywrócić pamięć i odkryć wspólne nam wszystkim korzenie.

W projekcie udział wzięli:
– Specjalny Ośrodek SzkolnoWychowawczy nr 10
– Koło Gospodyń Wiejskich w Boguszycach
– Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2
– Ośrodek Leczenia Uzależnień dla Młodzieży „Monar”

– Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu ORATOR
– Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu

 

​Opieka artystyczna:

Monika Bagińska (taniec), Arnika Dobras (muzyka), Monika Małobęcka (wideo), Ewa Staroń (taniec), Yola Wesołowska-Michalak (muzyka), Arkadiusz Kniga-Leosz (foto), Maciej Kuźmiński (taniec), Stan Michalak (muzyka), Marcin Misiura (performans)

 

Opieka merytoryczna, koordynacja: 

Dominika Manderla, Joanna Potkowska, Adam Kamiński

Pokaz w ramach projektu WROCŁAWSKA ART/ ERIA, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu 2017.

IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close