Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Adamem Boczarskim

Zdjęcie: Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Adamem Boczarskim

Obóz "Oddech/ciało.camp"

Wersja do druku

Udostępnij

Obóz Oddech/ciało. Camp to praktyczny obóz prowadzony przez profesjonalnych pedagogów oddechu i ruchu: Anetę Zwierzyńską, Jakuba Gontarskiego, Adama Boczarskiego i Michał Maciaszka. To również sześć energicznych dni zdrowej i kreatywnej pracy z oddechem i ruchem pod okiem czterech profesjonalnych nauczycieli. Taniec, sztuki walk, praktyka movement i techniki oddechowe to cztery główne filary obozu, który odbędzie się w dniach 17 – 22 sierpnia. Zapisy przyjmowane są do 10 sierpnia, koszt obozu to 1250 złotych.

 

Uczestnicy będą stymulować i usprawniać swój układ ruchu – jego motoryczność, mobilność, elastyczność oraz stabilność. Przyjrzą się swoim wzorcom fizycznym, nawykom ruchowym i oddechowym. Nie zabraknie budzenia świeżej percepcji, uważności i obecności. Zostanie stworzone bezpieczne pole do poszerzania świadomości w budowaniu autonomii, pozostając jednocześnie w relacji z drugim człowiekiem i otoczeniem. Uczestnicy będą też mieć całodniowy dostęp do sali. Poza praktycznymi zajęciami czeka ich kontakt z naturą (park i las), wieczory filmowe, dyskusje, jamy ruchowe i ognisko.

 

18 sierpnia

 

Adam Boczarski / japońskie ju-jitsu/ movement/ oddech:

 

W pierwszej części warsztatów podzielę się swoją wiedzą zarówno z zakresu świadomego oddechu (medytacji), jak i połączenia dwóch wzajemnie dopełniających się światów: oddechu i ciała (mięśni głębokich, ścięgien, stawów) przygotowywanego do zwiększonego wysiłku fizycznego. Chciałbym wykorzystać tradycyjne japońskie formy ruchowe, które bazują na koordynacyjnym sposobie przenoszenia środka ciężkości z centrum do aparatu psychosomatycznego, co przełoży się na wzmocnienie układu ścięgniowo-mięśniowego. To z kolei da możliwość usprawnienia motoryki ciała i optymalizację kultury ruchu. Dzięki temu poprawie ulegnie kontrola zmian w poruszaniu się, przy jednoczesnym zachowaniu świetnie kontrolowanego środka ciężkości. Następnie skupię się na realnych podstawach samoobrony. Głównie będą to wybrane przeze mnie techniki skutecznej samoobrony. Pokażę też w jaki sposób uspokoić umysł w sytuacji realnego zagrożenia, w której to poprzez emocje dużo gorzej jesteśmy w stanie ocenić sytuację, jak i podjąć skuteczna samoobronę. W drugiej części zajęć przedstawię podstawy posługiwania się kijem oraz nożem. Ostatnim elementem zajęć będą podstawy shiatsu, które będzie można wykorzystać, aby pomóc najbliższym.

 

Więcej informacji o pedagogach i obozie: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/oddechcialo-camp/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close