Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Anetą Zwierzyńską

Zdjęcie: Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Anetą Zwierzyńską

Obóz "Oddech/ciało.camp"

Wersja do druku

Udostępnij

Obóz Oddech/ciało. Camp to praktyczny obóz prowadzony przez profesjonalnych pedagogów oddechu i ruchu: Anetę Zwierzyńską, Jakuba Gontarskiego, Adama Boczarskiego i Michał Maciaszka. To również sześć energicznych dni zdrowej i kreatywnej pracy z oddechem i ruchem pod okiem czterech profesjonalnych nauczycieli. Taniec, sztuki walk, praktyka movement i techniki oddechowe to cztery główne filary obozu, który odbędzie się w dniach 17 – 22 sierpnia. Zapisy przyjmowane są do 10 sierpnia, koszt obozu to 1250 złotych.

 

Uczestnicy będą stymulować i usprawniać swój układ ruchu – jego motoryczność, mobilność, elastyczność oraz stabilność. Przyjrzą się swoim wzorcom fizycznym, nawykom ruchowym i oddechowym. Nie zabraknie budzenia świeżej percepcji, uważności i obecności. Zostanie stworzone bezpieczne pole do poszerzania świadomości w budowaniu autonomii, pozostając jednocześnie w relacji z drugim człowiekiem i otoczeniem. Uczestnicy będą też mieć całodniowy dostęp do sali. Poza praktycznymi zajęciami czeka ich kontakt z naturą (park i las), wieczory filmowe, dyskusje, jamy ruchowe i ognisko.

 

17 sierpnia

 

Aneta Zwierzyńska / release technique / floor work / capoeira / oddech:

 

Zajęcia są kulminacją szesnastu lat badań nad wymianą praktyki i studiów między capoeirą a tańcem współczesnym, głównie dynamic release technique i floor work. Te organiczne formy ruchu przenikają się w swojej fizyczności, kreatywności i improwizacji, kładąc nacisk na dynamikę spirali oraz na związek pomiędzy ciałem, umysłem a duchem. Zajęcia Anety łączą wysoki poziom dyscypliny psychofizycznej niezbędnej przy treningu capoeiry oraz sztuk walki do bardziej medytacyjnych release technique i floor work. Poprzez prace z oddechem, zainspirowane sztukami walki i pranajamą (joga), zajęcia łączą poetycką figlarność i animalistyczną fizyczność, proponując ekscytujący wymiar zabawy/walki/tańca dla tancerzy, capoeiristas, pasjonatów sztuk walki i szeroko pojętego ruchu.

 

Więcej informacji o pedagogach i obozie: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/oddechcialo-camp/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close