Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Jakubem Gontarskim

Zdjęcie: Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Jakubem Gontarskim

Obóz "Oddech/ciało.camp"

Wersja do druku

Udostępnij

Obóz Oddech/ciało. Camp to praktyczny obóz prowadzony przez profesjonalnych pedagogów oddechu i ruchu: Anetę Zwierzyńską, Jakuba Gontarskiego, Adama Boczarskiego i Michał Maciaszka. To również sześć energicznych dni zdrowej i kreatywnej pracy z oddechem i ruchem pod okiem czterech profesjonalnych nauczycieli. Taniec, sztuki walk, praktyka movement i techniki oddechowe to cztery główne filary obozu, który odbędzie się w dniach 17 – 22 sierpnia. Zapisy przyjmowane są do 10 sierpnia, koszt obozu to 1250 złotych.

 

Uczestnicy będą stymulować i usprawniać swój układ ruchu – jego motoryczność, mobilność, elastyczność oraz stabilność. Przyjrzą się swoim wzorcom fizycznym, nawykom ruchowym i oddechowym. Nie zabraknie budzenia świeżej percepcji, uważności i obecności. Zostanie stworzone bezpieczne pole do poszerzania świadomości w budowaniu autonomii, pozostając jednocześnie w relacji z drugim człowiekiem i otoczeniem. Uczestnicy będą też mieć całodniowy dostęp do sali. Poza praktycznymi zajęciami czeka ich kontakt z naturą (park i las), wieczory filmowe, dyskusje, jamy ruchowe i ognisko.

 

20 – 22 sierpnia

 

Jakub Gontarski / movement / koordynacja motoryczna / oddech:

 

Treningi, którymi się podzielę służą poprawie i rozwojowi koordynacyjnych zdolności motorycznych i poczucia rytmu. Zbudowane są z ćwiczeń wspierających integrację systemu nerwowo-mięśniowo-stawowego, siłę oraz plastyczność mózgu. Poziom sprawności motorycznej człowieka wynika w znaczącym stopniu z koordynacyjnych zdolności motorycznych, które warunkują czynności ruchowe i decydują w dużej mierze o efektywności działań i zachowań motorycznych jednostki bez względu na dyscyplinę ruchową. Pojęcie „zdolność koordynacyjna” dawniej ujmowano synonimicznie jako „zwinność”, rozumianą jako „zdolność do scalania ruchów różnych rodzajów w jedną całość oraz zdolność do szybkiego przestawiania się z jednych aktów ruchowych na inne” (L. Denisiuk, H. Milicerowa, Rozwój sprawności motorycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, Warszawa 1969). Tematy pracy: rozgrzewka, łączenie ruchów, różnicowanie ruchów, poczucie równowagi, orientacja czasowo-przestrzenna, rytmizacja ruchów, timing, praca na własnym ciężarze ciała, ćwiczenia wzmacniające (izometryczne, izotoniczne), ćwiczenia integrujące lewą i prawą półkulę mózgową (trajektorie ósemkowe, przeciwstawne wektory ruchowe), rytmizacja ciała, gry interaktywne zwiększające poziom uważności i kreatywności ruchowej.

 

Metoda oddechowa Oxygen Advanatge® to naukowa metoda oddechowa poprawiająca wydajność procesów fizjologicznych i biomechanicznych naszego ciała. To autorski program stworzony przez Patricka McKeowna, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie oddychania. Przyjrzymy się wzorcom oddechowym, pogłębimy wiedzę z fizjologii oddechowej. To metoda wspierająca profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walk, pasjonatów sztuki walk, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko.

 

Moim kierunkiem w rozwoju to ciało gibkie, zwinne, wytrzymałe, mobilne, wrażliwe, instynktowne, obecne, czujne w przepływie, ciało zintegrowane w oddechu, rytmie i z wyostrzonymi zmysłami.

 

Więcej informacji o pedagogach i obozie: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/oddechcialo-camp/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

godz. 09:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

godz. 09:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close