Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Michałem Maciaszkiem

Zdjęcie: Wrocław: Obóz „Oddech/ciało. Camp” – warsztaty z Michałem Maciaszkiem

Obóz "Oddech/ciało.camp"

Wersja do druku

Udostępnij

Obóz Oddech/ciało. Camp to praktyczny obóz prowadzony przez profesjonalnych pedagogów oddechu i ruchu: Anetę Zwierzyńską, Jakuba Gontarskiego, Adama Boczarskiego i Michał Maciaszka. To również sześć energicznych dni zdrowej i kreatywnej pracy z oddechem i ruchem pod okiem czterech profesjonalnych nauczycieli. Taniec, sztuki walk, praktyka movement i techniki oddechowe to cztery główne filary obozu, który odbędzie się w dniach 17 – 22 sierpnia. Zapisy przyjmowane są do 10 sierpnia, koszt obozu to 1250 złotych.

 

Uczestnicy będą stymulować i usprawniać swój układ ruchu – jego motoryczność, mobilność, elastyczność oraz stabilność. Przyjrzą się swoim wzorcom fizycznym, nawykom ruchowym i oddechowym. Nie zabraknie budzenia świeżej percepcji, uważności i obecności. Zostanie stworzone bezpieczne pole do poszerzania świadomości w budowaniu autonomii, pozostając jednocześnie w relacji z drugim człowiekiem i otoczeniem. Uczestnicy będą też mieć całodniowy dostęp do sali. Poza praktycznymi zajęciami czeka ich kontakt z naturą (park i las), wieczory filmowe, dyskusje, jamy ruchowe i ognisko.

 

19 sierpnia

 

Michał Maciaszek / movement / fundamenty / oddech

 

Nie przestajemy się bawić, bo się starzejemy. Starzejemy się, bo przestajemy się bawić. Całe życie spędzamy w ciele, które nie umie nie „trenować”. Dostosowuje się ono do otaczającej rzeczywistości niezależnie, czy siedzimy na kanapie, czy biegniemy maraton, i rozwija się tak, byśmy stali się jak najlepsi w tym, co robimy najczęściej. Dlatego warto nauczyć się świadomego posługiwania ciałem tak, aby stało się naszym sprzymierzeńcem, a nie kłopotem. Movement basics wprowadza rewolucyjne rozwiązanie do rozwoju ruchowego. Ma ono zarówno potencjał terapeutyczny poprzez odwrócenie niekorzystnych efektów obecnego stylu życia, jak i rozwojowy poprzez znalezienie form mających stymulować nas zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.

Tematami pracy są fundamenty ruchu i terminologia, mobilność, oddech, kinetic koans, stanie na rękach, akrobacje i lokomocje. Popracujemy również z najbardziej nieprzewidywalnym, czyli z partnerem.

 

Więcej informacji o pedagogach i obozie: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/oddechcialo-camp/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close