Wrocław/Olimpiada Teatralna 2016/Nurt główny: Compagnia Pippo Delbono „Ewangelia”

Zdjęcie: Wrocław/Olimpiada Teatralna 2016/Nurt główny: Compagnia Pippo Delbono „Ewangelia”

Fot. Luca del Pia

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach międzynarodowego festiwalu teatralnego Olimpiada Teatralna 2016 „Świat miejscem prawdy” (nurt główny) we Wrocławiu odbędzie się pokaz spektaklu Ewangelia Compagnia Pippo Delbono. Ewangelia bierze swój początek z sugestii odczytanych w muzyce Enza Avitabilego, sugestii poetyckich, a także ze wspomnień chorwackich aktorów i tancerzy, którzy bazując na swoim doświadczeniu i profesjonalizmie, przedstawią na scenie siebie, swoje historie i życie, często głęboko naznaczone traumatycznymi wydarzeniami okrutnej wojny, która zmieniła historię, miejsca i granice ich kraju. Granice, które podczas powstawania Ewangelii zostały opanowane przez masy ludzi uciekających przed straszliwymi wojnami w poszukiwaniu schronienia na starym kontynencie.

Z recenzji:

„Bogate melodie i dźwięki Enza Avitabilego decydują o charakterze spektaklu, przechodząc lekko od czystych linii melodycznych tradycji wysokiej ku „brudniejszym” dźwiękom muzyki ludowej o tematyce religijnej, od bezruchu wiekowych rytuałów do konwulsji przebiegających pomiędzy krainami na wybrzeżu Morza Śródziemnego.”

Enrico Fiore, blog Controscena

„Dziś świat krwawi bardziej niż kiedykolwiek, a Pippo Delbono, zachowując wiarę w człowieka, wykracza daleko poza wszelkie dogmaty i prawa, przedstawia wizję Ewangelii, w którą wplata wolną miłość i radość. Włoski artysta nie obawia się cielesności i patosu, i tym nas do siebie przekonuje. Jego ultracharyzmatyczny teatr ma uzdrawiającą moc.”

Marie-Pierre Genecand, „Le Temps”

Ewangelia dedykowana przez Delbono „największemu rewolucjoniście we współczesnym świecie dającemu świadectwo współczucia i miłosierdzia – papieżowi Franciszkowi”.

Michele Sciancalepore, „Avvenire”

Koncepcja, reżyseria, projekcje filmowe: Pippo Delbono

Występują: Gianluca Ballarè, Bobò, Margherita Clemente, Pippo Delbono, Ilaria Distante, Simone Goggiano, Mario Intruglio, Nelson Lariccia, Gianni Parenti, Alma Prica, Pepe Robledo, Grazia Spinella, Nina Violić, Safi Zakria, Mirta Zečević; w projekcjach występują uchodźcy z ośrodka PIAM w Asti (Włochy), aktorzy Compagnia Pippo Delbono i Chorwackiego Teatru Narodowego w Zagrzebiu

Muzyka na orkiestrę i chór wielogłosowy: Enzo Avitabile

Dyrygent: Gabriele Di Iorio

Scenografia: Claude Santerre

Kostiumy: Antonella Cannarozzi

Reżyseria światła i kierownik techniczny: Fabio Sajiz

Światło i wideo: Orlando Bolognesi

Dźwięk: Matteo Ciardi

Menadżerka tournée: Raffaella Ciuffreda

Pracownia scenografii i kostiumu: Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu

Produkcja: Emilia Romagna Teatro Fondazione, Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu

Koprodukcja: Théâtre Vidy Lausanne, Maison de la culture d’Amiens Centre de Création et de Production, Théâtre de Liège

Współpraca: Cinémathèque suisse w Lozannie, Teatro Comunale di Bologna

Podziękowania: Fabrice Aragno, Antoine Bataille, Francesca Catricalà, Teatro Nuovo di Mirandola

Premiera: 12 stycznia 2016.

Organizatorzy zapewniają dojazd bezpłatnym autobusem spod Opery Wrocławskiej o godz. 19:00.

Bilety: 50 i 40 zł.

Więcej o festiwalu: http://www.theatreolympics2016.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Scena ATM na Bielanach, ul. Dwa Światy 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close