Spotkania

Wrocław/Olimpiada Teatralna 2016/„Więcej niż teatr”: „Ciało wie – ciało widzi. Teatr na wyciągniecie ręki” – spotkanie m.in. z Januszem Adamem Biedrzyckim i Magdaleną Paszkiewicz

Zdjęcie: Wrocław/Olimpiada Teatralna 2016/„Więcej niż teatr”: „Ciało wie – ciało widzi. Teatr na wyciągniecie ręki” – spotkanie m.in. z Januszem Adamem Biedrzyckim i Magdaleną Paszkiewicz

W ramach międzynarodowego festiwalu teatralnego Olimpiada Teatralna 2016 „Świat miejscem prawdy” (nurt „Więcej niż teatr”) we Wrocławiu <em>Ciało wie – ciało widzi. Teatr na wyciągniecie ręki</em>, w którym udział wezmą Janusz Adam Biedrzycki i Magdalena Paszkiewicz z Teatru CHOREA oraz Sophie Laly i Annabelle Mailliez z Compagnie de l’Oiseau-Mouche. <strong>O spotkaniu:</strong> Porozmawiajmy o potrzebie i możliwościach teatru w obszarze przełamywania stereotypu utożsamiającego teatr z WIDowiskiem, a aktora i WIDZ-a z osobą WIDZącą. Pytajmy, eksplorujmy, performujmy. Czym jest zmysł wzroku/zmysł niewidzenia? Czym jest praca z ciałem, dotykiem, zmysłem współ-odczuwania w teatrze aktorów, którzy nie widzą w sposób konwencjonalny lub też których doświadczeniem jest niepełnosprawność intelektualna? Jaki teatr działa na widzów z niepełnosprawnością wzroku, jaki stymuluje ich rozwój? Czego widzący widzowie/współaktorzy/współtwórcy mogą nauczyć się od aktorów niewidzących? Czego od aktorów z niepełnosprawnością intelektualną przygotowujących spektakl z myślą o ludziach posiadających zmysł nie-widzenia? <em>Być może w świecie ślepców wszystko będzie wreszcie prawdziwe […]. Ludzie zaczną wreszcie być sobą, ponieważ nikt nie będzie się im przyglądał.​</em> José Saramago <strong>Więcej o festiwalu:</strong> <a href="http://www.theatreolympics2016.pl/" target="_blank" rel="noopener">http://www.theatreolympics2016.pl</a>

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach międzynarodowego festiwalu teatralnego Olimpiada Teatralna 2016 „Świat miejscem prawdy” (nurt „Więcej niż teatr”)

we Wrocławiu Ciało wie – ciało widzi. Teatr na wyciągniecie ręki, w którym udział wezmą Janusz Adam Biedrzycki i Magdalena Paszkiewicz z Teatru CHOREA oraz Sophie Laly i Annabelle Mailliez z Compagnie de l’Oiseau-Mouche.

O spotkaniu:

Porozmawiajmy o potrzebie i możliwościach teatru w obszarze przełamywania stereotypu utożsamiającego teatr z WIDowiskiem, a aktora i WIDZ-a z osobą WIDZącą. Pytajmy, eksplorujmy, performujmy. Czym jest zmysł wzroku/zmysł niewidzenia? Czym jest praca z ciałem, dotykiem, zmysłem współ-odczuwania w teatrze aktorów, którzy nie widzą w sposób konwencjonalny lub też których doświadczeniem jest niepełnosprawność intelektualna?

Jaki teatr działa na widzów z niepełnosprawnością wzroku, jaki stymuluje ich rozwój?

Czego widzący widzowie/współaktorzy/współtwórcy mogą nauczyć się od aktorów niewidzących? Czego od aktorów z niepełnosprawnością intelektualną przygotowujących spektakl z myślą o ludziach posiadających zmysł nie-widzenia?

Być może w świecie ślepców wszystko będzie wreszcie prawdziwe […]. Ludzie zaczną wreszcie być sobą, ponieważ nikt nie będzie się im przyglądał.​
José Saramago

Więcej o festiwalu: http://www.theatreolympics2016.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close