Wrocław: „Open Door” – pokaz etiud choreograficznych

Zdjęcie: Wrocław: „Open Door” – pokaz etiud choreograficznych

„Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos”. Fot. Jakub Wittchen dla Art. Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Wrocławska organizuje warsztaty choreograficzne Open Door skierowane  do młodych choreografów, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła jako twórcy. Warsztaty przeznaczone są zarówno do profesjonalistów, jak i osób bez doświadczenia choreograficznego. Na zakończenie warsztatów odbędzie się pokaz 9 etiud choreograficznych, które z tancerzami Opery Wrocławskiej przygotowało dziewięciu polskich i zagranicznych choreografów. To inicjatywa, która ma na celu propagowanie tańca współczesnego i wspieranie młodych choreografów w ich rozwoju zawodowym, jak również – promocję muzyki polskich kompozytorów. Przygotowane chorografie powstały do dzieł Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Sławomira Kupczaka i Pawła Mykietyna. Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.

Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.

Projekt jest realizowany we współpracy z Semperoper Ballet z Drezna.

Warsztaty zostały współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, a patronat nad nimi objął Instytut Goethego.

Fundacja Współpracy Polsko-Niemeickiej logo (miniaturka)    Logo Goethe Institut (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close