Wrocław/Opera Wrocławska: „Córka źle strzeżona” – chor. Giorgio Madia

Zdjęcie: Wrocław/Opera Wrocławska: „Córka źle strzeżona” – chor. Giorgio Madia

Fot. M. Grotowski

Wersja do druku

Udostępnij

Premiera baletu Córka źle strzeżona w inscenizacji i choreografii jest znany włoski artysta Giorgio Madia, który swoją karierę rozpoczął w Teatro alla Scala. Scenografię przygotował Kinsun Chan, a kostiumy – Małgorzata Słoniowska. Reżyserię świateł realizuje Łukasz Różewicz. Po raz pierwszy zespół Opery Wrocławskiej wystawi balet komiczny. W spektaklu wystąpią: Paulina Woś, Dajana Kłos, Łukasz Ożga, Anatoliy Ivanov, Tomasz Kęczkowski, Dariusz Raczycki, Ałła Abesadze, Paweł Oleksiak, Piotr Oleksiak, Jędrzej Pasalski, Radosław Rusiecki, Andrzej Malinowski, Adam Piątek.

O balecie

Ten francuski balet komiczny w dwóch aktach to nie tylko pełna uroku pastoralna opowieść o miłości, ale również najstarszy spektakl baletowy, zachowany w światowym repertuarze. Dzieło doczekało się różnych wersji muzycznych, najstarsza z 1789 r. zawierała opracowania popularnych utworów francuskich, zaś autorami wersji prezentowanej przez Operę Wrocławską są kompozytorzy Louis Joseph Ferdinand Hérold i John Lanchbery.

Akcja tej baletowej sielanki przenosi widzów do wioski w okolicach Paryża pod koniec osiemnastego stulecia. Tancerze wcielają się w główne postacie: Lise to młoda wieśniaczka, a Colin – zakochany w niej z wzajemnością młodzieniec. Na drodze do ich szczęścia stoi Simone, sroga matka dziewczyny, która wolałaby widzieć swoją córkę jako żonę bogacza – syna właściciela winnic. Zakochani ubłagają jednak matkę Lisy, przeszkody zostaną przezwyciężone i dzieło zakończy się w atmosferze powszechnej radości, co podkreśli również pełna życia i wdzięku muzyka.

Inscenizacja i choreografia
Giorgio Madia

Dekoracje
Kinsun Chan

Kostiumy
Małgorzata Słoniowska

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50 - 066 Wrocław

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close