Wrocław/Opera Wrocławska: Ludwig A. Minkus „Don Kichot” – balet komiczny

Zdjęcie: Wrocław/Opera Wrocławska: Ludwig A. Minkus „Don Kichot” – balet komiczny

Fot. Marek Grotowski

Wersja do druku

Udostępnij

Z powieści Cervantesa zaczerpnięta jest fabuła, która koncentruje się na przedziwnych przygodach błędnego rycerza z La Manchy. Miłosny wątek i komiczne perypetie Don Kichota sa kanwą widowiska. Don Kichot postanawia wyruszyć na poszukiwania swego ideału piękna – Dulcynei. Towarzyszy mu wierny sługa Sancho Pansa. Bohaterowie trafiają do hiszpańskiego miasteczka, gdzie Kitria, córka właściciela gospody, tańczy z przyjaciółmi. Dziewczyna jest zakochana w Basiliu, ale ojciec nie zgadza się na małżeństwo z cyrulikiem i swata ją z Gamachem, starym bogatym szlachcicem. Spotkania z kolejnymi bohaterami i zabawne sytuacje, które się pomiędzy nimi tworzą, są okazją do popisowych wariacji solowych, duetów i tańców zespołowych. Don Kichot to obok Jeziora łabędziego i Giselle najczęściej wystawiany balet klasyczny.

Choreografia: Beate Vollack

Dekoracje: Jordi Roig

Kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Dramaturg: Silvia Bruenig

Asystenci choreografa: Ałła Abesadze, Piotr Oleksiak

Pedagodzy gościnni: Christian Rovny, Patrick Tischner, Robert Denvers
Reżyseria świateł: Robert Baliński

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35, 50 - 066 Wrocław

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close