Wrocław/PANTOMIMA porusza: „Teatr swój widzę kuliście” – premiera publikacji o Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Zdjęcie: Wrocław/PANTOMIMA porusza: „Teatr swój widzę kuliście” – premiera publikacji o Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Fot. Natalia Kabanow

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na wrześniowy przegląd jubileuszowych spektakli PANTOMIMA porusza, zrealizowanych w sezonie 2015/2016 z okazji 60-lecia zespołu. W programie oprócz przedstawień są m.in. warsztaty i spotkania. W ramach projektu odbędzie się promocja książki Teatr swój widzę kuliście o Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Premierze książki towarzyszyło będzie spotkanie z zespołem aktorskim oraz z krytykami i recenzentami teatralnymi. W książce, która powstała z okazji 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy autorzy starali się uchwycić specyfikę i bogactwo teatru Henryka Tomaszewskiego. Nie będzie to jednak monografia WTP, ale próba dotarcia do jego esencji. Autorskie wypowiedzi na temat teatru Tomaszewskiego przygotowali m.in. Mirosław Kocur, Jolanta Kowalska, Anna Królica, Leszek Bzdyl czy Magda Podsiadły. Zrodziły się z tego teksty zróżnicowane formalnie i gatunkowo. Obok rozmów z aktorami i pracownikami WTP, znajdą się teksty o pochodzeniu pantomimy, czy nowe spojrzenie na historię tego teatru.

Nawet genialny Marcel Marceau zazdrościł Tomaszewskiemu jego dzieła. Opowiadał mi kiedyś Kazimierz Wiśniak, wspaniały scenograf, przyjaciel i współpracownik Tomaszewskiego: „- Marceau mówił do Henia: Jak to jest, ty robisz takie wspaniałe przedstawienia, a mnie się tak nie udaje?”. W pewnym momencie Marceau spróbował pójść drogą Tomaszewskiego, ale wycofał się, bo w światku teatralnym chodziły słuchy, że po scenie wędrowały zmultiplikowane Marcele Marceau. Krystyna Meissner mówiła o dziełach obu Mistrzów: – „Marceau to wielki twórca, ale Tomaszewski był o krok dalej od niego. Marceau tworzył sztukę mimu całym sobą, Tomaszewski stworzył teatr”.

Magda Podsiadły, Mistrz ciszy (fragment tekstu z publikacji jubileuszowej)

***

BILETY:

Cena karnetu: 60 zł /karnet umożliwia wejście na wszystkie przedstawienia i wydarzenia towarzyszące/

 

Cennik pojedynczych biletów:

Hydrokosmos – 25 zł (norm.), 20 zł (ulg.), 15 zł (grup.)

Pustka. Pustynia. Nic./ BATORY_trans/Bachantki – 30 zł (norm.), 20 zł(ulg.), 15 zł(grup.)

Leszek Bzdyl: Tomaszewski – przyczynek do remiksu / Performing lecture   – wstęp wolny

Tragiczne gry – wstęp wolny

Teatr swój widzę kuliście /premiera publikacji – wstęp wolny

Warsztaty – wstęp wolny (z biletem na przedstawienie/karnetem, po potwierdzonej wcześniej rejestracji)

Rezerwacje: Rezerwacje miejsc na przedstawienia przyjmujemy pod numerem telefonu 71/337 21 03 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Sprzedaż:

Sprzedaż zarezerwowanych BILETÓW rusza  12 września

Sprzedaż KARNETÓW prowadzona jest w siedzibie WTP od pon. do pt. w godz. 8.00-15.00. Więcej informacji: 71/337 21 03

Więcej informacji: www.pantomima.wroc.pl

 

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

Pantomima porusza odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Logo ESK Wrocław (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20 c

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close