Wrocław/PANTOMIMA porusza: Wrocławski Teatr Pantomimy „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

Zdjęcie: Wrocław/PANTOMIMA porusza: Wrocławski Teatr Pantomimy  „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

Fot. B. Sowa

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na wrześniowy przegląd jubileuszowych spektakli PANTOMIMA porusza, zrealizowanych w sezonie 2015/2016 z okazji 60-lecia zespołu. W programie oprócz przedstawień są m.in. warsztaty i spotkania. W ramach projektu odbędzie się pokaz spektaklu BATORY_trans laureatki Konkursu na Debiut Reżyserski w Pantomimie Martyny Majewskiej. Przedstawienie inspirowane jest losami pasażerów statku Batory, opisanymi w książce Bożeny Aksamit Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Będzie to spektakl o wyobrażeniach – o tym, jak wyobrażamy sobie to, co by było i kim my bylibyśmy gdzieś indziej; o emigracji; o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Punktem wyjścia będzie zamknięta przestrzeń pokładu statku, poza nawiasem czasu i miejsca, jakby dryfująca gdzieś na oceanie poczekalnia do zrealizowania marzeń. Taki czas, w którym jeszcze nic nie wiadomo, jesteśmy tylko my, nasze wyobrażenia, przypadkowi towarzysze podróży i noc. Za burtą rozpościera się przerażająco czarna otchłań oceanu, a na pokładzie oczywiście trwa kapitański bal. Wewnętrzna emigracja bohaterów, ich marzenia i oczekiwania, będą ważniejsze niż to, czy faktycznie po trzech tygodniach podróży jego oczom faktycznie ukaże się Statua Wolności.

MS Batory był nazywany Lucky Ship, do końca swych dni przewoził pasażerów bezpiecznie i nie zmógł go żaden sztorm. Każdy mój kurs przecięty jest siecią nici magicznych, które mnie zawsze ostrzegają przed niebezpieczeństwem. – mawiał najsłynniejszy z kapitanów statku, Eustazy Borkowski. Ponoć zawdzięczał to dużej ilości szampana wzniesionego ku chwale Matki Boskiej Gwiazdy Morza. Ocean alkoholu, siła religijności i sny o potędze, czyli emigracja… po polsku? Jak będzie wyglądał ostatni bal na statku BATORY_trans?

Trailer

scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
scenografia: Anna Haudek
muzyka: Dawid Majewski
projekcje: Jakub Lech

obsada:

Bela Gelbard – Agnieszka Charkot

Gwiazda Estrady – Izabela Cześniewicz

Shirin Naemi – Paula Krawczyk-Ivanov

Kapitan Borkowski – Mateusz Kowalski

Iwan Pyłypiw – Krzysztof Szczepańczyk

Samobójca – Anatoliy Ivanov

Kapelan Józef Szarkowski – Piotr Sabat

planowana premiera: 31 grudnia 2015, Scena na Świebodzkim Teatru Polskiego

Przedstawienie Laureatki Konkursu na Debiut Reżyserski w Pantomimie, zorganizowanego z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru.

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Instytucja Kultury Dolny Śląsk (oryginał)

***

BILETY:

Cena karnetu: 60 zł (karnet umożliwia wejście na wszystkie przedstawienia i wydarzenia towarzyszące)

Cennik pojedynczych biletów:

BATORY_trans – 30 zł (norm.), 20 zł (ulg.), 15 zł (grup.)

Warsztaty – wstęp wolny (z biletem na przedstawienie/karnetem, po potwierdzonej wcześniej rejestracji)

Rezerwacje: Rezerwacje miejsc na przedstawienia przyjmujemy pod numerem telefonu (71) 337 21 03 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Sprzedaż:

Sprzedaż zarezerwowanych BILETÓW rusza  12 września

Sprzedaż KARNETÓW prowadzona jest w siedzibie WTP od pon. do pt. w godz. 8.00-15.00. Więcej informacji: 71/337 21 03

Więcej informacji: www.pantomima.wroc.pl

Pantomima porusza odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Logo ESK Wrocław (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

20.09.2016 Wtorek

godz. 19:00

Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20 c

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close