Wrocław/PANTOMIMA porusza: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

Zdjęcie: Wrocław/PANTOMIMA porusza: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

Fot. B. Sowa

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na wrześniowy przegląd jubileuszowych spektakli PANTOMIMA porusza, zrealizowanych w sezonie 2015/2016 z okazji 60-lecia zespołu. W programie oprócz przedstawień są m.in. warsztaty i spotkania. Przegląd rozpocznie pokaz spektaklu z 2015 roku – Hydrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego na podstawie Małej Syrenki Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie skierowane jest do widzów od 8 lat. Akcja spektaklu rozgrywa się w dwóch równoległych światach – morskim i lądowym. Jest to opowieść o sile miłości i odwadze budzącej się w człowieku, który bardzo pragnie spełnienia swych uczuć. Choć oryginał baśni niesie ze sobą smutne skojarzenia, reżyser Konrad Dworakowski chce pokazać, że właśnie w samej miłości jest sens, w odwadze, by do niej dążyć, w uczuciu, które nie poddaje się ocenie, w gotowości, by sięgać do niej i zaryzykować wszystko.

Postać Małej Syrenki (Paula Krawczyk-Ivanov) reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka początkowo sama zdaje się być zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno czasem powalczyć.

Od reżysera:

Mała Syrenka jest baśnią smutną, o niespełnionej miłości – tak odpowie niemal każdy, kogo zapytamy o emocje związane z recepcją tej opowieści i trudno temu zaprzeczyć. Czy jednak spośród tych refleksji można wysnuć choć cień nadziei i odkryć sens, który uzasadnia trud głównej bohaterki i jej ofiarę, jaką ponosi, dążąc do miłości? Może właśnie w samej miłości jest sens? W odwadze, by do niej dążyć? W uczuciu, które nie poddaje się oceanowi, w gotowości by zaryzykować wszystko. Postać Małej Syrenki reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć. Wierzę, że te uczucia, do których dąży Mała Syrenka, w ich najczystszej i najpiękniejszej formie, trafią do Was poprzez obraz i ruch teatru pantomimy. Wejdźcie odważnie do tego oceanu, dajcie się unieść fali, zanurkujcie w głąb siebie, wszak jesteśmy tylko kroplą.

Trailer

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Kostiumy i scenografia: Maria Balcerek

Muzyka: Tomasz Krzyżanowski

Obsada: Paula Krawczyk-Ivanov, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer (gościnnie), Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Jan Kochanowski, Mateusz Kowalski, Zbigniew Koźmiński, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk

Premiera: 27 listopada, Scena na Świebodzkim, Wrocław

Produkcja przedstawienia dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i budżetu Województwa Dolnego Śląska.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Kultura Dostępna NCK (miniaturka)

Logo Instytucja Kultury Dolny Śląsk (miniaturka)

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

***

BILETY:

Cena karnetu: 60 zł (karnet umożliwia wejście na wszystkie przedstawienia i wydarzenia towarzyszące)

Cennik pojedynczych biletów:

Hydrokosmos – 25 zł (norm.), 20 zł (ulg.), 15 zł (grup.)

Warsztaty – wstęp wolny (z biletem na przedstawienie/karnetem, po potwierdzonej wcześniej rejestracji)

Rezerwacje: Rezerwacje miejsc na przedstawienia przyjmujemy pod numerem telefonu (71) 337 21 03 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Sprzedaż:

Sprzedaż zarezerwowanych BILETÓW rusza  12 września

Sprzedaż KARNETÓW prowadzona jest w siedzibie WTP od pon. do pt. w godz. 8.00-15.00. Więcej informacji: 71/337 21 03

Więcej informacji: www.pantomima.wroc.pl

 

Pantomima porusza odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Logo ESK Wrocław (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20 c

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close