Wrocław/Polska Sieć Tańca 2019: Janusz Orlik „Mute”

Zdjęcie: Wrocław/Polska Sieć Tańca 2019: Janusz Orlik „Mute”

Fot. Piotr Bedliński

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2019 odbędzie się pokaz spektaklu Mute Janusza Orlika.

O spektaklu:

w stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, potrzeby i wykluczenia otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć … prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie wyczerpani w świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć

Reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia: Janusz Orlik

Muzyka: Alex Catona

Reżyseria światła: Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski

Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Produkcja: Janusz Orlik

Koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Michał Łuczak

Zrealizowano w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Recenzje:

Juliusz Tyszka, teatralny.pl

http://teatralny.pl/recenzje/potega-scenicznego-istnienia,2270.html

Stanisław Godlewski, Gazeta Wyborcza

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/254568,druk.html

Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski

https://gloswielkopolski.pl/mute-janusz-orlik-krzyczy-cialem-na-scenie-recenzja/ar/12911063

Janusz Orlik tancerz, choreograf, pedagog tańca. Absolwent warszawskiej szkoły baletowej, studiował w Bruckner Konservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Autor spektakli Exérse monobloca bliźniego swego jak siebie samegoLive on stageŚwięto wiosnyInsight (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej za najlepszą choreografię, przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014) oraz Mute. Występował m.in. w spektaklach Ten Men i Happy Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa,  (Rooms by the sea) z cyklu ćwiczenia w patrzeniu Joanny Leśnierowskiej, Back to bone Rosalind Crisp, Collective Jumps Isabelle Schad, Shirtology Jérôme’a Bela. Współpracował przy tworzeniu i wystąpił w Rekonstrukcji Joanny Leśnierowskiej, jak również projektach Yanka Rudzka Projekt: Zaczyn i Yanka Rudzka Projekt: Wielogłos. Poza pracą sceniczną Janusz prowadzi warsztaty choreograficzne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie PST 2020 tworzy 15 Partnerów prezentujących 14 spektakli tanecznych, z udziałem niemal 100 artystów. Do końca 2020 roku odbędzie się prawie 80 pokazów w całym kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

Polska Sieć Tańca 2020 papeteria (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close