Wrocław: Prusak/Łukaszczyk/Hefczyńska „Ojcowie”

Zdjęcie: Wrocław: Prusak/Łukaszczyk/Hefczyńska „Ojcowie”

Fot. Marta Filipczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na pokazy spektaklu Ojcowie Maćka Prusaka, Piotra Łukaszczyka i Patrycji Hefczyńskiej. Twórcy spektaklu aranżują elementarną sytuację teatralną, spotkanie aktora z innym człowiekiem, podającym się za reżysera. Następnie próbują temu zdarzeniu nadać większy rozmach znaczeniowy. Czy dwóch mężczyzn z mozołem realizujących bliżej nieokreślony projekt może wiarygodnie zaświadczyć o powszechnej męce samorealizacji w ramach widmowego systemu? Męce, na którą od zawsze skazani są mężczyźni zarówno w sile wieku, jak i ci zupełnie bezsilni? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć albo nie w spektaklu, w którym bohaterowie, zmierzając donikąd, próbują jednocześnie znaleźć wyjście. Spektakl jest zderzeniem dwóch rodzajów narracji teatralnej – dramatycznej i choreograficznej. Miotającym się po scenie aktorom towarzyszy błąkający się po jej obrzeżach tekst.

scenariusz: Marta Giergielewicz
reżyseria: Zbiorowa
obsada: Piotr Łukaszczyk, Maciej Prusak, Tomasz Maśląkowski, Patrycja Hefczyńska
muzyka: Patrycja Hefczyńska
dramaturgia: Marta Giergielewicz
scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak
zdjęcia: Marta Filipczyk

Maciej Prusak – aktor, mim, choreograf. W połowie lat dziewięćdziesiątych zadebiutował jako aktor we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego i od tamtej pory był związany z tym teatrem aż do roku 2005. Od 10 lat zajmuje się tworzeniem choreografii i ruchu scenicznego w teatrze dramatycznym. Jako choreograf na stałe współpracuje z Janem Klatą. Za swój pierwszy autorski spektakl KLAUS DER GROSSE, otrzymał Grand Prix Nurtu Off 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2010). Laureat Nagrody Kulturalnej wrocławskiej Gazety Wyborczej WARTO (2010).

Piotr Łukaszczyk – aktor i reżyser, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował w spektaklu Made In China w reżyserii Redbada Klijnstry, zrealizowanym z Warszawską Grupą Teatralną, której jest członkiem i jednym z założycieli (aktualna nazwa – Grupa Supermarket). Spektakl został dołączony do repertuaru Teatru Rozmaitości w Warszawie, w którym to w 2004 roku zagrał Romea w spektaklu Benwolio i Rozalina również w reżyserii Redbada Klijnstry. W okresie 2003-2011 aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Współpracował przez te lata z takimi reżyserami jak: Krystyna Meissner, Jan Klata, Michael Marmarinos, Michał Zadara, Natalia Korczakowska, Artur Urbański, Gabriel Gietzky, Piotr Sieklucki, Waldemar Krzystek, Jarosław Tumidajski, Yael Ronen, Wojciech Klemm. Zagrał w wielu spektaklach, m.in.: Gry, Historia przypadku, Akropolis. Rekonstrukcja, Powrót do domu, Pułapka, Kartoteka, Białe Małżeństwo, Produkt (monodram, który wyreżyserował razem z Jakubem Kamieńskim). Grał epizodyczne role w filmach i serialach. Na 31. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w nurcie Off zrealizował własny projekt Poszukiwacze Zaginionego Elementu. Obecnie współpracuje z fundacją Promised Land, z którą zrealizował w Łodzi spektakl performatywny Looking for Promised Land, w ramach ogólnopolskiego projektu „Dotknij teatru”.

 

Patrycja PATRICIA Hefczyńska – DJ-ka, autorka tekstów i muzyki. Frontmanka grup muzycznych Subbacultcha, SAD, Husky, Oszibarack. Uczestniczka prestiżowej RedBullMusic Academy w Londynie. Zagrała w wielu miejscach w Europie i na świecie, m.in. w Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Finlandii i Japonii. Wystąpiła jako support przed pierwszym w Polsce koncertem Bjork. Ważniejsze wydarzenia: Festiwal Nowe Horyzonty, Heineken Opener Festiwal, Off Festiwal, Europavox, Euroculture Street Festival, Wrocław Podwodny, Malta Poznań, Camerimage. Współpracowała z teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Współczesnym we Wrocławiu – opracowanie muzyczne, autorka muzyki w spektaklach Gry, Historia przypadku, Produkt, Teatrem Polskim w Bielsko-Białej w spektaklu Hotel nowy świat. Obecnie pracuje nad płytą nowego projektu GANG (Girl and Nervous Guy).

Bilety: 20zł – dostępne w Centrum Inicjatyw Artystycznych.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close