Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX I: Aleksandra Ola Kubiak ROOM PERFORMANCE – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX I: Aleksandra Ola Kubiak ROOM PERFORMANCE – warsztaty

Aleksandra Kubiak Dolce Vita 2011

Wersja do druku

Udostępnij

Performerka podzieli się swoim doświadczeniem pochodzącym z dziedziny sztuk performatywnych i plastycznych z uczestnikami warsztatu Room Performance. Ich wspólna praca twórcza oparta na wielogodzinnych rozmowach, improwizacjach zaowocuje finalnym performansem. Całość zostanie skoordynowana i wyreżyserowana przez Aleksandrę Kubiak.

Aleksandra Kubiak (1978) performerka i artystka wizualna. W latach 2002 do 2010 roku współpracowała z Karoliną Wiktor, tworząc Grupę Sędzia Główny. W 2004 r. artystki uzyskały pierwszy w Polsce grupowy dyplom w dziedzinie performansu na Uniwersytecie Zielonogórskim; wkrótce stały się znane za sprawą budzących ogólnopolską dyskusję akcji takich jak Telegra (TVP Kultura, 2005), czy Wirus (TR Warszawa 2006). Były nominowane do wielu nagród w dziedzinie sztuki, m. in. Paszportów Polityki i Spojrzeń. W 2010 r. działalność grupy podsumowała wystawa Być jak Sędzia Główny, w Galerii BWA Awangarda, Wrocław. W 2009 roku ukazała się publikacja Grupa Sędzia Główny (wydawca Galeria BWA Zielona Góra, red. Karol Sienkiewicz).

Po zawieszeniu działalności grupy Aleksandra Kubiak wznowiła działalność indywidualną, realizując film Dolce Vita (premiera 2011). Kolejne realizacje to m.in.: seria zdjęć zdjęć w dyskursie z mistrzami sztuki, akcje: Baraca (Wrocław), Sanus Design (Zielona Góra), Pracownia ON (Poznań), w których doświadczenia z pola performance w GSG przenosi na działania z publicznością. Od 2012 roku zajmuje się również obiektem.

Od 2012 roku doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP Poznań. Związana z Galerią BWA oraz Fundacją Salony z Zielonej Góry, w której mieszka i pracuje.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:15

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (sala za szkłem)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close