Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Irad Mazliah – warsztaty „W poszukiwaniu nowego ruchu – taniec i kreacja”

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Irad Mazliah – warsztaty „W poszukiwaniu nowego ruchu – taniec i kreacja”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Zajęcia rozpoczną się od rozgrzewki opartej na ćwiczeniach z techniki Pilates oraz pracy nad utrzymaniem stałego flow w ruchu. Podczas warsztatu uczestnicy postarają się stworzyć krótkie etiudy taneczne inspirowane pytaniami dotyczącymi początkowych procesów ruchu. Będą tworzyć i tańczyć.

Irad Mazliah – izraelski choreograf i performer. Swoje profesjonalne życie z tańcem w wieku 25 lat. Po ukończeniu służby wojskowej i karierze instruktora w rezerwacie przyrody w Izraelu rozpoczął naukę tańca klasycznego i współczesnego w Sadna Dance School w Izraelu. W tym samym czasie tańczył już na scenie oraz tworzył własne spektakle. Pracował z wieloma choreografami i grupami, między innymi: Emanuel Gat, Yossi and Oded Graff, Niv Scheinfeld and Oren Laor, Anat Danieli, Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Donald Byrd Dance Company. Jego autorskie prace prezentowane były na wielu festiwalach i podczas innych wydarzeń artystycznych, od scen teatralnych, przez muzea, po zakątki miast i przestrzeni publicznej. Studiował Sztuki Interdyscyplinarne na Akademii Sztuk Pięknych w Tel Awiwie. W 2004 roku ukończył kurs dla nauczycieli Pilatesu i od tego czasu jest czynnym instruktorem w tej dziedzinie. Założył i prowadził szkołę tańca w Hafie oraz był dyrektorem artystycznym Intimadance Festival Tel Aviv Israel. Był stypendystą Amerykańsko-Izraelskiej Fundacji Kultury jako choreograf i tancerz. W 2010 zainteresował się Polską pod kątem artystycznym. Zainteresowanie to zaowocowało w 2013 roku stypendium artystycznym od Instytutu Adama Mickiewicza. Wtedy postanowił przeprowadzić się do tego kraju i zrobić wszystko, by nazwać to miejsce domem. Od przyjazdu do Polski tworzył dla Teatru Tańca Zawirowania, Warszawa (Navigation song), Acro Dance Company, Toruń (Jak robi koń) oraz dla wielu amatorskich ośrodków tańca. Jako aktor i performer współpracował również z Komuną/Warszawa i Cinema Theater. W 2014 roku wystąpił na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu ze spektaklem The failor of a future. Upadek przyszłości.

Kiedy i gdzie:

Poniedziałek (29.09), godz. 17.00 – 18.30, galeria Neon

Wtorek (30.09), godz. 12.15 – 13.45, galeria Neon

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wrocław: ASP, ul. Traugutta 19/21 (galeria Neon)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close