Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Magdalena Marcinkowska – warsztaty Vogue

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Magdalena Marcinkowska – warsztaty Vogue

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Vogueing wywodzi się z Nowego Jorku, a konkretniej z wyspy Rikers Island, gdzie znajduje się słynne więzienie. To właśnie tam, (głównie) homoseksualni więźniowie, zainspirowani modelkami z czasopism modowych, toczyli między sobą bitwy na „pozy” (z ang. „poses”). Będąc już na wolności przenieśli swój styl na undergroundową scenę Harlemu. Początkowo vogue przemawiał wyłącznie do homoseksualnej społeczności, dopiero po pewnym czasie przyciągnął swoją odmiennością również hetereseksualną część społeczeństwa. Vogueing czerpie inspiracje nie tylko ze świata mody, ale także ze sztuk walki, gimnastyki, a nawet baletu. Charakteryzują go specyficzne ruchy rąk i dłoni, tworzące linearne figury oraz symetryczne kształty. Jest to taniec freestyleowy, który zazwyczaj tańczy się w formie walki – Vogue Battle. Jednak to nie technika przesądza o wygraej, lecz „attitude” („postawa”), czyli charyzma i pewność siebie, którymi zawodnicy potrafią wzbudzić zachwyt sędziów oraz widowni . A na koniec cytat Javiera Ninja (House of Ninja, NYC) – „Vogue is a self–expression of yourself”.

Magdalena Marcinkowska-Madlene Army jest jedną z pierwszych voguerek w Polsce, jest współzałożycielką pierwszego vogue’owego house’u (ekipy) w Polsce – House of Army. Współorganizowała także pierwszy vogue’owy mini ball w Polsce. Madlene swoją technikę doskonaliła u takich osobistości jak: Javier Ninja, Anik Ninja, Karina Ninja. Vogue jako taniec ma kilka stylów: Old Way, New Way, Fem, Runway, Dramatic. Madlene wraz z koleżankami mają misję propagowania vogue w naszym kraju, zatem klasy będą przeprowadzone od podstaw tak, by każdy mógł spróbować swoich sił.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Wrocław: Sala ze szkłem, ASP, Plac Polski 3/4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close