Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Natalia Iwaniec – warsztaty GaGa

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX IV: Natalia Iwaniec – warsztaty GaGa

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Gaga to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. Metoda jest oparta na prostej zasadzie nieustannego poruszania całym ciałem, bez zatrzymań, bez otoczenia luster w atmosferze wyzwania, ale bez osądzania. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala się uczniom na ciągłą obserwację nauczyciela w ruchu. Obecnie Gaga jest jedną z najbardziej wpływowych metod pracy w Izraelu. Tancerze korzystają z Gaga, by rozwijać swoje ciało na wielu płaszczyznach i wykorzystywać jego możliwości natomiast wszyscy ludzie, którzy po prostu potrzebują wysiłku fizycznego, chętnie uczestniczą zajęciach Gaga people, które w Tel Avivie i w wielu innych miejscach na świecie odbywają się codziennie. Gaga jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Izraelu.

Natalia Iwaniec jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką GAGA. Certyfikat otrzymała po kilkuletniej praktyce gaga w Izraelu, którego zwieńczeniem był pilotażowy kurs nauczycielski gaga w Tel Avivie, który Natalia ukończyła w sierpniu 2012 roku. Doświadczenie w nauczaniu tej metody zdobywała na festiwalach takich jak ContactMeetsContemporary, Cyrkulacje, Zawirowania, Tuscan Summer Dance etc, podczas regularnych zajęć w Polsce i zagranicą, jak i w szkołach wyższych w UK: Trinity Laban Conservatouire of Music and Dance w Londnie czy Northern School of Contemporaray Dance w Leeds. Uczy gaga i tańczy w niezależnych projektach.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (aula) i ASP, ul. Traugutta 19/21 (galeria Neon)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close