Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX V: Bartek Radziszewski – światło – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX V: Bartek Radziszewski – światło – warsztaty

Wersja do druku

Udostępnij

Ścieżka V: Światło/film/montaż skieruje uwagę uczestników festiwalu w stronę kwestii estetycznych, w tym powiązań pomiędzy obecnością tancerza na scenie i aspektami wizualnymi związanymi z otoczeniem. Tancerz w ruchu stanowi sam w sobie niezwykle mocny wizualnie „element” sceny. Pytaniem jest w jaki sposób można wzmocnić siłę oddziaływania performera/tancerza na odbiorców oraz pomóc mu w budowaniu nastroju i fabuły? Elementy scenografii, światło czy projekcje filmowe są narzędziami, które mogą temu posłużyć. Jak to z narzędziami bywa, mogą jednak przyczynić się do osłabienia, zepsucia efektu. Uczestnicy zapoznają się z technikami umożliwiającymi rejestrację video, reżyserię świateł oraz montaż danego spektaklu, dając tym samym narzędzia do samodzielnego i kompleksowego stworzenia własnego materiału multimedialnego.

W ramach boxu odbędzie warsztat oświetleniowy, który poprowadzi Bartosz Radziszewski – członek zespołu Teatru ZAR. Podczas warsztatu obecni będą również tancerze, gdyż ruch i ciało będą stanowić nieodzowny element zajęć. Do ciała w ruchu odnosić się będą uczestnicy w swoich próbach wydobycia światłem pożądanych efektów wizualnych sceny.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:30

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (aula)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close